ביהמ"ש: השייח' ראאד סלאח לא יופיע באוניברסיטת חיפה

נדחתה עתירת תא הסטודנטים "אקרא" נגד החלטת אוניברסיטת חיפה שלא לאפשר לשייח' ראאד סלאח להשתתף באירוע במסגרת המוסד האקדמי. נשיא אוניברסיטת חיפה בירך על ההחלטה: אני רואה חשיבות רבה בעובדה שדווקא היום, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, דחה בית המשפט את העתירה ונתן גיבוי להחלטה"

בית המשפט המחוזי בחיפה דחה היום את עתירת תא הסטודנטים "אקרא" נגד החלטת אוניברסיטת חיפה שלא לאשר את השתתפותו של השייח' ראאד סלאח באירוע במוסד האקדמי. נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' אהרון בן זאב בירך על החלטת בית המשפט.

בשבוע שעבר פנו נציגי תא הסטודנטים להנהלת האוניברסיטה בבקשה לארח את סלאח באירוע שהתכוונו לערוך במוסד האקדמי לאחר יום העצמאות של מדינת ישראל. עם זאת, בהנהלת האוניברסיטה בחרו לדחות את הבקשה, מה שגרר את הגשת העתירה. תא הסטודנטים "אקרא" מזוהה עם הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית שבראשותו עומד השייח' סלאח.

מנשיא אוניברסיטת חיפה נמסר בתגובה להחלטת בית המשפט: "הודענו שלא נאפשר את השתתפותו של השייח' ראאד סלאח לאור האירועים האלימים שאירעו בביקורו הקודם באוניברסיטת חיפה ולאור קביעתו של בית המשפט העליון, שבה הגדיר את התנהגותו של השייח' סלאח כ'ניסיון ללבות שנאה ומתיחות'".

עוד הוסיף פרופ' בן זאב: "אני רואה חשיבות רבה בעובדה שדווקא היום, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, דחה בית המשפט את העתירה ונתן גיבוי להחלטת האוניברסיטה וקבע שהיא מידתית וסבירה".

בחודש יוני 2009 השתתף השייח' סלאח באירוע קודם באוניברסיטת חיפה, דבר שגרר אירועים אלימים. בעקבות כך, החליטו באוניברסיטה הפעם שלא לאפשר את ביקורו.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק