שוב: נטורי קרתא מפגינים בצפירה

לא כולם מציינים את יום הזיכרון לחללי צה"ל בדרך המקובלת: אדם המשתייך לפלג הקיצוני נטורי קרתא ניסה להצית דגל ישראל בשכונת מאה שערים, דווקא בזמן צפירת ההתייחדות עם זכרם של הנופלים. הוא נעצר ונלקח לחקירה. כמה מתושבי השכונה ניסו למנוע את המעשה

אדם חרדי המשתייך לפלג הקיצוני "נטורי קרטא" ניסה להצית הערב, דווקא במהלך צפירת ההתייחדות עם זכרם של הנופלים במערכות ישראל, את דגל ישראל.

האירוע התרחש בכיכר השבת בשכונת מאה שערים, ובלשי משטרה שהיו במקום עצרו בעדו והוא נלקח לחקירה. הסדר נשמר, וידוע כי כמה מתושבי השכונה ניסו למנוע ממנו את המעשה.

אירועים דומים מתרחשים בשכונה הזו מדי שנה. בשנה שעברה עצרה המשטרה עצרה נער בן 14 בעת ששרף את דגל הלאום בכיכר השבת הוא נעצר ונלקח להמשך חקירה. בנוסף התפרעו מספר חרדים קיצונים מחסידות "נטורי קרתא" ברחוב שבטי ישראל בבירה. הם הבעירו פחי אשפה, יידו אבנים לעבר כלי רכב חולפים ותלשו את דגלי ישראל.

ואחרי שמדינה שלמה התעסקה ב"האם ראוי שמכבי תל אביב תשחק כדורסל בערב יום הזיכרון", כמה מתושבי אשדוד החליטו גם הם לא לכבד את הערב, ושיחקו כדורגל בסרטון שהגיע לידי מגזין האינטרנט "אשדודנט".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק