עלייה של 2.2% באחוז הזכאים לבגרות

במשרד החינוך נרשמת היום שביעות רצון, עם נתונים מעודדים מהתיכונים בישראל: זו השנה השנייה ברציפות בה נרשמת עלייה בשיעור הזכאים לבגרות ברוב המגזרים. העלייה הגדולה ביותר חלה במגזר הערבי. 73.7% ניגשים למבחני הבגרות

סוף סוף - נתונים אופטימיים ממשרד החינוך: בשנה השנייה ברציפות, רושמים במשרד עלייה באחוז הזכאים לבגרות. מדובר בעלייה של 2.2% בתש"ע (2010) לעומת תשס"ט (2009): מ- 46.1% ל-48.3%.

עוד לפי נתוני המשרד, במגזר הלא-יהודי חלה עלייה גדולה יותר בשיעור הזכאים מאשר במגזר היהודי. עלייה נוספת של 2.5%, חלה באחוז הלומדים בי"ב: מ-79.8% ל-82.3%. עלייה של 1.9% חלה באחוז הניגשים לבגרות, שכעת עומד על 73.7%.

עלייה מרשימה במיוחד נרשמה בקרב המגזר החרדי, עם גידול של 9.4% בשיעור הלומדים בבתי הספר המגישים לבחינות הבגרות והנמצאים בפיקוח משרד החינוך. אך עדיין, שיעור הזכאות במגזר החרדי נותר נמוך והגיע רק ל-8.1%.

לעומת המגמה הכללית במגזר הערבי, במגזר הדרוזי ובמגזר הבדואי בנגב נרשמו ירידות קטנות בשיעור הזכאים לבגרות. במשרד החינוך מציינים עם זאת, כי בקרב המגזר הבדואי נרשם בשנתיים האחרונות זינוק של ממש בזכאות ולמרות הירידה בתש"ע, עדיין מדובר במגמת עלייה.

יו"ר ועדת החינוך של הכנסת ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו) בירך על נתוני הבגרות של השנה החולפת ואמר כי: "העלייה בזכאות מהווה זריקת עידוד למערכת אך גם הוכחה כי אנו צועדים בכיוון הנכון. במדינת ישראל המשאב האנושי הוא בגדר נכס אסטרטגי שיש לטפח בכל המגזרים".

עדכונים שוטפים בדף חדשות 2 בפייסבוק