בעקבות הירי: אין לימודים מחר בשער הנגב

במועצה האזורית שער הנגב החליטו שלא לקיים מחר לימודים בבית הספר היסודי במועצה, ולהקדים את חופשת הפסח. עם זאת, בגנים יתקיימו הלימודים כסדרם. המשטרה ערוכה הערב בכוחות מתוגברים

שער הנגב: אין לימודים בביה"ס היסודי (AP)

בתום הערכת מצב שקיימו הערב ראשי המועצה האזורית שער הנגב, הוחלט להקדים את חופשת הפסח בבית הספר היסודי במועצה ולא לקיים מחר לימודים. עם זאת הבהירו במועצה כי הלימודים בגני הילדים יתקיימו כסדרם.

גם במחוז הדרום במשטרה קיימו הערב הערכת מצב. בתומה הוחלט כי יחידות המשטרה ייערכו החל מהלילה בכוחות מתוגברים וכי יעובה מערך הכוחות האחראים על הביטחון השוטף. כמו כן תתוגבר פעילות הניידות בצירים הבינעירוניים וכוחות מג"ב.

ברק: "הפעולות יימשכו" 

שר הביטחון אהוד ברק סייר בשעות אחר הצהריים במקום בו נפגע אוטובוס התלמידים, במועצה האזורית שער הנגב, יחד עם הרמטכ"ל בני גנץ. "אנחנו רואים בחמאס אחראי לכל מה שמגיע ומקורו בעזה".

"אנו מצפים שהחמאס יבין מה מותר וכמובן מה אסור", הוסיף ברק. הפעולות הן תגובה לאירוע ותימשכנה ככל שיידרש כדי להבהיר שדברים כאלה לא יכולים להימשך".

חקירת פגיעת טיל הנ"ט באוטובוס, בה נפצע קשה נער בן 16 ונהג הרכב נפצע קל, נמשכת. מתברר שמדובר בטיל מסוג "קורנט", אותו ניתן לירות לטווחים ארוכים ביותר.

צה"ל פגש את ה"קורנט" במלחמת לבנון השנייה. המקום בו פגע הטיל נמצא בעומק של 2 קילומטרים וחצי בתוך ישראל, מה שאומר שהמרחק ממקום השיגור הוא 3-4 קילומטרים. מדובר בטיל מדויק ביותר.

עדכונים נוספים על ההסלמה בדרום בחדשות 2 בפייסבוק