חדשות רעות לתלמידים: סוף לרחצה במים במהלך טיול שנתי

הקיץ הקרוב צפוי להיות יבש במיוחד עבור תלמידי בתי הספר. משרד החינוך החליט לאחרונה לבטל לאלתר את כל הפעילויות הרטובות במהלך הטיולים השנתיים. על פי ההנחיות החדשות התלמידים לא יוכלו לרחוץ בבריכות, מעיינות ונחלים. המורים והתלמידים זועמים בעקבות ההחלטה

אל תארזו בגד ים. ארכיון (חדשות 2)

מעכשיו לא יוכלו התלמידים להתרענן בבריכה במהלך הטיולים השנתיים. משרד החינוך החליט לאחרונה כי יאסור על תלמידים להיכנס לרחוץ במקורות מים במסגרת הטיולים, כך מדווח הבוקר "ידיעות אחרונות".

ההחלטה הגורפת הגיעה בעקבות טביעתו למוות של תלמיד ישיבה לפני כשנה בגני חוגה. מתברר כי במשרד החינוך החליטו פשוט לא לקחת סיכון ולבטל לחלוטין פעילויות הכוללות רחיצה בבריכות, מעיינות ונחלים.

משרד החינוך לא שלח הודעה מסודרת לבתי הספר לגבי הנוהל החדש, אלא פשוט לא אישר לבתי הספר לקיים פעילות רטובה במסגרת הטיולים השנתיים. בנוסף הבהירו במשרד כי ההחלטה לא חלה על ימי כיף, שכשוך ברגליים בעת צעידה בנחל ועל פעילויות של תנועות הנוער.

"חלק בלתי נפרד מהטיולים"

יו"ר התאחדות המנהלים ד"ר אריה לוקר שלח בתגובה להחלטה מכתב למנכ"ל משרד החינוך וביקש לשקול אותה מחדש. מנהלי בתי הספר אמרו כי התלמידים לא ירצו לצאת למסלולי הליכה, אם בסופם לא תהיה הפסקת התרעננות רטובה.

גם מועצת התלמידים הארצית הודיעה כי היא מתנגדת לקביעה החדשה. לדברי נציגיה "הרחצה בבריכות ובמעיינות היא חלק בלתי נפרד מהטיולים בבית הספר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק