שבוע רביעי לשביתת העובדים הסוציאליים: הסוף לא נראה באופק

הנתק המתמשך בין אנשי האוצר לבין נציגי עובדי הרווחה השובתים הביא אותם להפגין מול משרד האוצר בירושלים, בתקווה שמקבלי ההחלטות יפנימו את המסר שלא ישובו לעבודתם עד לשיפור בתנאי שכרם

שביתת העובדים הסוציאליים נכנסה לשבוע הרביעי, כשהסוף עדיין אינו נראה באופק. אנשי הרווחה מאשימים את האוצר בנתק בין הצדדים, ואומרים כי שם מתנגדים לחדש את המשא-ומתן איתם. הבוקר התקבצו מול משרד האוצר בירושלים עובדים סוציאליים רבים להפגנת מחאה. חלקם הגיעו למקום מחופשים לשר האוצר, יובל שטייניץ, וקראו לו "להסיר את המסכה" ולשוב לשולחן הדיונים עם נציגיהם.  בין היתר, הונפו של שלטים שעליהם נכתב: "די לרמוס את העו"ס" ו"אובדים סוציאליים".

העובדים הסוציאליים התנגדו עד כה לפתרונות שהוצעו להם באוצר, והם דורשים להחיל רפורמות על כלל העובדים, כולל אלו המועסקים בשוק הפרטי. למרות פרק הזמן הארוך של העיצומים, הם הבהירו כי ימשיכו להיאבק עד להשגת מטרותיהם ולא יתפשרו. אותו המסר מועבר לא רק לממשלה אלא גם לראשי ארגון העובדים הסוציאליים, שמתבקשים להביא להעלאה המיוחלת בשכר כדי שגם עובדי הרווחה יוכלו לסיים את החודש בכבוד.

החשש מפני צו מניעה מבית הדין לעבודה, שיעצור את העיצומים, אינו מורגש יתר על המידה. במשרד האוצר אמנם כבר פנו בדרישה להוציא כזה, אך הערעור שהגישו על כך נדחה. בעקבות ההסלמה הביטחונית ובראשה ירי הרקטות לדרום והפיגועים בירושלים ובאיתמר אפשרו ראשי השביתה לעובדים להעניק לנפגעים טיפול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק