הבוקר: תלמידי הדרום חוזרים ללמוד

ההסלמה במצב הביטחוני בדרום שיבשה את פעילות מערכת החינוך בשבוע שעבר. אמש קיימו ראשי המועצות המקומיות התייעצויות ביטחוניות בסופן הוחלט לפתוח את מוסדות החינוך הבוקר ולקיים לימודים כסדרם

אחרי הפסקת לימודים בכמה ערים בדרום בשבוע שעבר, התלמידים חוזרים לכיתות. אמש קיימו נציגי הרשויות המקומיות ביישובי הדרום הערכות מצב באשר לקיום הלימודים בבוקר.

עדכונים על חזרה ללימודים בדרום - הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עיריית באר שבע הייתה הראשונה להודיע כי הלימודים במוסדות החינוך בעיר יתקיימו כסדרם. ראש העיר רוביק דנילוביץ' קיים הערכת מצב עם גורמים בטחוניים, בסופה הוחלט על פתיחת בתי הספר והגנים כרגיל. גם בקריית גת הוחלט לפתוח את מוסדות החינוך בבוקר.

בשעה מאוחרת יותר הוחלט גם באשדוד לפתוח את מוסדות החינוך. זאת, בעקבות השקט היחסי מאז יום חמישי. גם בגן יבנה הולכים אחרי שאר המועצות המקומיות והלימודים יתקיימו כסדרם.

תלמידי אשקלון גם הם לומדים. נציין כי באשקלון לא הופסקו הלימודים באופן רשמי, גם בשבוע שעבר נפתחו מוסדות החינוך, אולם כמה הורים ביוזמה עצמאית ולא רשמית שלהם, לא שלחו את ילדיהם לבתי הספר.

"ההסלמה באזור מחייבת הפסקת הלימודים"

שלשום, שוחחה סופי חוטובלי-פנחס מוועד ההורים באשקלון עם חדשות 2, והסבירה מדוע החליט הוועד על אי שליחת הילדים למוסדות החינוך, למרות הודעת העירייה כי הם ייפתחו כרגיל: "ההסלמה באזור מחייבת התנהגות מסוג זה. אנו דורשים מהממשלה להתאים את מוסדות החינוך לאורח התקופה ולאיום שאנו מתמודדים איתו".

חוטובלי-פנחס הבטיחה כי כל עוד קיימת הסלמה, והילדים נמצאים במוסדות חינוך שמהווים עבורם מלכודת מוות בשל חוסר המיגון, הילדים יישארו בבתים ובמרחבים מוגנים בהשגחת ההורים.