יש לימודים בראשון? ההחלטה במוצ"ש

ההסלמה במצב הביטחוני בדרום משבשת את הפעילות הסדירה של מערכת החינוך והורים רבים לא יודעים אם לשלוח את ילדיהם לבתי הספר ולגנים ביום ראשון. במוצאי שבת תתקיים הערכת מצב של נציגי הרשויות המקומיות בה יוחלט האם הלימודים בשבוע הבא יתקיימו כסדרם או שתימשך ההשבתה במוסדות החינוך. בינתיים נמשכת אי הוודאות

יש לימודים בשבוע הבא? ההחלטה במוצאי שבת (חדשות 2)

אי הבהירות לגבי הלימודים במערכת החינוך בדרום נמשכת. רק במוצאי שבת תתקיים הערכת מצב של נציגי הרשויות המקומיות ביישובי הדרום, בה יוחלט האם לקיים את הלימודים ביום ראשון כסדרם או להשבית את מוסדות החינוך. עקב ההסלמה במצב הביטחוני וירי הרקטות לעבר ישראל, חלו בימים האחרונים שיבושים במערכת החינוך בדרום ורבים מתושבי האזור לא יודעים האם עליהם לשלוח את ילדיהם לבתי הספר ולגנים.

בחלק מהרשויות המקומיות השביתו ההורים את הלימודים, ובחלק מהמקומות השביתה העירייה את הלימודים. בעוד שבתי הספר בבאר שבע, אשדוד, קריית גת וגן יבנה נסגרו היום בהוראת הרשות המקומית, ראש עיריית אשקלון וראש עיריית שדרות הודיע כי הלימודים מתקיימים כרגיל - ולכן בתי הספר בערים הללו עבדו היום כרגיל - אך חלק מהורים באשקלון ושדרות סירבו לשלוח את ילדיהם ללימודים.

הבוקר, שוחחה סופי חוטובלי-פנחס מוועד ההורים באשקלון עם חדשות 2, והסבירה כי "ההסלמה באזור מחייבת התנהגות מסוג זה. אנו דורשים מהממשלה להתאים את מוסדות החינוך לאורח התקופה ולאיום שאנו מתמודדים איתו".

חוטובלי-פנחס הבטיחה כי כל עוד קיימת הסלמה, והילדים נמצאים במוסדות חינוך שמהווים עבורם מלכודת מוות בשל חוסר המיגון, הילדים יישארו בבתים ובמרחבים מוגנים בהשגחת ההורים.

עדכונים שוטפים על המתרחש בדרום - הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק