בלבול במערכת החינוך בדרום: המדריך המלא

ההסלמה במצב הביטחוני בדרום משבשת גם את הפעילות הסדירה של מערכת החינוך. באשדוד, אשקלון, שדרות, גן יבנה, באר שבע וקריית גת לא מתקיימים היום לימודים לאחר החלטה של ועד ההורים, זאת בניגוד להודעת ראשי ההורים באשקלון ובשדרות לפיה הלימודים מתקיימים כרגיל

עקב ההסלמה במצב הביטחוני וירי הרקטות לעבר ישראל, חלים שיבושים במערכת החינוך בדרום. השיבושים כוללים השבתה של בתי הספר והגנים, כאשר בחלק מהמקומות משביתים ההורים את הלימודים, ובחלק מהמקומות משביתה העירייה את הלימודים.

היכן לא מתקיימים לימודים היום?

ועד ההורים המשותף של מחוז הדרום החליט להשבית הבוקר את הלימודים בבאר שבע, אשקלון, אשדוד, שדרות, קריית גת וגן יבנה - זאת בשל היעדר מיגון בחלק גדול ממוסדות החינוך.

האם בתי הספר פתוחים?

בעוד שבתי הספר בבאר שבע, אשדוד, שדרות, קריית גת וגן יבנה נסגרו בהוראת הרשות המקומית, ראש עיריית אשקלון וראש עיריית שדרות הודיעו כי מבחינתם הלימודים מתקיימים כרגיל - ולכן בתי הספר בערים הללו עובדים כרגיל. גם המורים הונחו להגיע וללמד כרגיל.

מדוע ההורים משביתים את הלימודים בחלק מהערים?

הבוקר, שוחחה סופי חוטובלי פנחס מוועד ההורים באשקלון עם חדשות 2, והסבירה מדוע ההורים החליטו שלא לשלוח את הילדים לבתי הספר ולגנים. "ההסלמה באזור מחייבת התנהגות מסוג זה. אנו דורשים מהממשלה להתאים את מוסדות החינוך לאורח התקופה ולאיום שאנו מתמודדים איתו".

חוטובלי פנחס הבטיחה כי כל עוד קיימת הסלמה, והילדים נמצאים במוסדות חינוך שמהווים עבורם מלכודת מוות בשל חוסר המיגון, הילדים יישארו בבתים ובמרחבים מוגנים בהשגחת ההורים.

מהי עמדת פיקוד העורף בקשר לקיום לימודים?

ראשי הערים באשקלון ובשדרות, שהודיעו כי מבחינתם הלימודים מתקיימים כסדרם הבוקר, מסתמכים על עמדת פיקוד העורף שלא העביר הנחיות על השבתת מערכת החינוך. עם זאת, מדגישים בפיקוד כי יש לשמור על ערנות. 

עדכונים שוטפים על המתרחש בדרום - הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק