הבוקר אין לימודים בבאר שבע, קריית גת, אשדוד וגן יבנה

חלק מהמועצות המקומיות והעיריות באזור הדרום החליטו להשבית הבוקר את מערכת החינוך בעקבות ההסלמה. בבאר שבע, קריית גת, אשדוד וגן יבנה לא יתקיימו כלל לימודים, כולל בגנים. באשקלון ושדרות לומדים כרגיל

שומרים על הילדים: העיריות והמועצות בבאר שבע, קריית גת, אשדוד וגן יבנה החליטו להשבית הבוקר את כל מערכת החינוך ביישובים, כולל הגנים. באשקלון, שדרות וקריית מלאכי יתקיימו הלימודים כסדרם.

רוצים לדעת האם יש לימודים מחר באזור מגוריכם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נציין כי מדובר בהחלטה שהתקבלה על ידי אנשי היישובים עצמם ולא על ידי צה"ל או פיקוד העורף. ועדי ההורים בכל היישובים החליטו שלא לשלוח את הילדים לבתי הספר והגנים, אך באשקלון, שדרות וקריית מלאכי ראשי הערים מדגישים כי בתי הספר והגנים פתוחים.

אתמול לא התקיימו הלימודים באשדוד ובבאר שבע. אשדוד באופן כללי ערוכה טוב יותר מהרבה ערים בארץ כי היא יחסית עיר חדשה", אמר דובר העירייה אדי בן חמו לחדשות 2 באינטרנט. "אך יש לנו לא מעט מבנים שבסביבתם אין ממ"ד".

"בדרך כלל מדובר באזורים הוותיקים של העיר וזה בעיקר בחינוך העצמאי החרדי. עם בתי הספר הממלכתיים והממלכתיים דתיים אין שום בעיה, אך ראש העיר לא מוכן לקחת שום סיכון שילד ייפגע", הוסיף.

גראד ליד אשדוד, קסאם סמוך לשדרות

טיל גראד נורה בצהריים מרצועת עזה לעבר העיר אשדוד - והתפוצץ, למרבה המזל, בשטח פתוח סמוך לעיר. מספר אנשים לקו בחרדה. לאחר כשעתיים התפוצצה רקטת קסאם בשטח פתוח סמוך לעיר שדרות. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

מפכ"ל המשטרה דודי כהן ערך הערב הערכת מצב במרחב לכיש עם קציני המחוז הדרומי וסיכם עמם כי רמת הכוננות הגבוהה בכל הארץ תימשך. "משטרת ישראל תיערך לטיפול בזירות הפח"ע והירי תוך שמירה על הסדר, התנועה ושימור מרקם ושגרת החיים התקינה ככל שניתן", נמסר מהמשטרה.

עד כה, משעות הבוקר, התפוצצו בשטח ישראל 9 רקטות, טילים ופצצות מרגמה. 4 קסאמים התפוצצו בשטח המועצה האזורית שדות נגב, 3 פצצות מרגמה התפוצצו במועצה האזורית אשכול, טיל גראד אחד התפוצץ מחוץ לאשדוד ורקטת קסאם אחת התפוצצה סמוך לשדרות.

אזעקה נשמעה גם ביישובים מצפון לעיר אשדוד, כמו יבנה, גן יבנה, גדרה, בני עי"ש וקיבוץ חצור. בתחילה דווח כי טילים התפוצצו גם סמוך לראשון לציון ויבנה, אך הדיווח התברר כשגוי בשל טעויות בזיהוי של מערכת המכ"ם. צה"ל והמשטרה עדיין מבצעים סריקות סביב הערים.

שר הביטחון אהוד ברק אמר אחר הצהריים במסיבת עיתונאים משותפת עם שר ההגנה האמריקני גייטס, המבקר בישראל, כי "ישראל שומרת לעצמה את הזכות להגיב במועד המתאים לירי הגראדים".