הבוקר: אין לימודים בבאר שבע ובאשדוד

עיריית באר שבע החליטה שלא לקיים את הלימודים בבתי הספר ובגני הילדים בעקבות הירי וההסלמה באזור. גם באשדוד תושבת מערכת החינוך. ועד ההורים באשקלון קורא לא לשלוח את הילדים לגן ולכיתות, בניגוד להודעת העירייה

בכוננות ספיגה: בעקבות ההסלמה והמשך הירי, החליטה הערב עיריית באר שבע כי מערכת החינוך בעיר תושבת הבוקר כולה.לאחר התייעצות עם גורמי ביטחון ופיקוד העורף הודיעה העירייה כי לא יתקיימו לימודים בבתי הספר ולא ייפתחו גם גני הילדים.

 רוצים לדעת היכן לא מתקיימים הלימודים? התעדכנו בחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר הוחלט באשדוד לא לקיים את הלימודים בעיר עד לסוף השבוע בגלל ההסלמה בדרום. במוצאי שבת תתקיים הערכת מצב ויוחלט לגבי השבוע הבא. יש לציין כי מדובר בהנחייה עירונית ולא כזו שניתנה על ידי פיקוד העורף. באשקלון הודיעו כי הלימודים יתקיימו כסדרם, אך ועד ההורים קורא שלא לשלוח את הילדים לכיתות ולגנים.

ההורים מודאגים

"אשדוד באופן כללי ערוכה טוב יותר מהרבה ערים בארץ כי היא יחסית עיר חדשה", אמר דובר העירייה אדי בן חמו לחדשות 2 באינטרנט. "אך יש לנו לא מעט מבנים שבסביבתם אין ממ"ד".

"בדרך כלל מדובר באזורים הוותיקים של העיר וזה בעיקר בחינוך העצמאי החרדי. עם בתי הספר הממלכתיים והממלכתיים דתיים אין שום בעיה, אך ראש העיר לא מוכן לקחת שום סיכון שילד ייפגע", הוסיף.

באתר "אשדודנט" דווח היום כי הורים לילדים בגני אשדוד מודאגים מהמצב. "במקרה של אזעקה, לא יהיה לילדים מקום בממ"ד בגן הילדים", התלונן אחד ההורים. "יכולים להיכנס לחדר אולי 10 ילדים. איפה ייכנסו עוד 20 ושתי הגננות. אני חושש שבמקרה של אזעקה, הילדים שלנו לא יהיו מוגנים".