אשדוד: בוטלו הלימודים בכל מוסדות החינוך עד הסופ"ש

באשדוד לא יתקיימו לימודים עד הסופ"ש, בכל מוסדות החינוך. "אשדוד באופן כללי ערוכה טוב יותר מהרבה ערים בארץ כי היא יחסית עיר חדשה", אמר דובר העירייה אדי בן חמו לחדשות 2 באינטרנט. במוצאי שבת תחליט הוועדה לגבי קיום הלימודים במהלך השבוע הבא. באשקלון לומדים כרגיל

באשדוד הוחלט לא לקיים את הלימודים בעיר עד לסוף השבוע בגלל ההסלמה בדרום. במוצאי שבת תתקיים הערכת מצב ויוחלט לגבי השבוע הבא. יש לציין כי מדובר בהנחייה עירונית ולא כזו שניתנה על ידי פיקוד העורף. באשקלון, נכון לעכשיו, יתקיימו הלימודים כרגיל.

"אשדוד באופן כללי ערוכה טוב יותר מהרבה ערים בארץ כי היא יחסית עיר חדשה", אמר דובר העירייה אדי בן חמו לחדשות 2 באינטרנט. "אך יש לנו לא מעט מבנים יבילים שבסביבתם אין ממ"ד".

"בדרך כלל מדובר באזורים הוותיקים של העיר וזה בעיקר בחינוך העצמאי החרדי. עם בתי הספר הממלכתיים והממלכתיים דתיים אין שום בעיה, אך ראש העיר לא מוכן לקחת שום סיכון שילד ייפגע", הוסיף.

באתר "אשדודנט" דווח היום כי הורים לילדים בגני אשדוד מודאגים מהמצב. "במקרה של אזעקה, לא יהיה לילדים מקום בממ"ד בגן הילדים", התלונן אחד ההורים. "יכולים להיכנס לחדר אולי 10 ילדים. איפה ייכנסו עוד 20 ושתי הגננות. אני חושש שבמקרה של אזעקה, הילדים שלנו לא יהיו מוגנים".

 בבאר שבע שוקלים

בעקבות הירי המתמשך הבוקר לעבר העיר באר שבע, ידונו האם לקיים את הלימודים.  "בעקבות המתיחות באזור והחשש מנפילות, שיקול הדעת הוא לא לסכן את התושבים, הדגישו בעירייה.

"מכיוון שמוסדות החינוך לא נותנים את המענה של המיגון נאלצו להכריז על ביטול הלימודים היום", הסבירו בעיר.  בכל שאלה בנושא ניתן לפנות למחוז באר שבע בטלפון 08-6264773.

בעקבות הירי לעבר אזור עוטף עזה, קורא צה"ל לתושבים להישאר בתוך המרחבים המוגנים. לאורך הלילה המשיך חיל האוויר בתקיפת מטרות ברצועה ואף חיסך חוליית מחבלים שהתכוונה לירות לעבר באר שבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק