שביתת העו"סים: המשא ומתן נכשל

שביתת העובדים הסוציאליים נכנסת ליומה ה-12. למרות שמרבית הנושאים במשא ומתן בין העובדים הסוציאליים לאוצר כבר סוכמו, בדיונים הארוכים שנערכו אמש לא הגיעו הצדדים להסכמה וגם היום נמשכת השביתה

השביתה נמשכת (חדשות 2)

נציגי האוצר והעובדים הסוציאליים עדיין לא מגיעים להסכמה. המגעים בין הצדדים שנמשכו עד שעת לילה מאוחרת, הסתיימו ללא סיכום והשביתה נכנסת ליומה ה-12.

ההסכם המתגבש בין האוצר והעובדים הסוציאליים כולל תוספת שכר ממוצעת של 25% (שהם למעשה 1,100 שקל לעובד). בנוסף לכל עובד יינתן מענק חד פעמי של 2,000 שקלים כפי שקיבלו כל עובדי המגזר הציבורי.

הדיונים נתקעו סביב סוגיית שכר המינימום של עובדי העמותות הפרטיות, שכן ההסתדרות דורשת שהעובדים הסוציאליים בעמותות יזכו לשכר התחלתי של כ-7,000 שקלים, ואילו האוצר מוכן לשלם רק 6,000 שקלים.

רבים מהעובדים הסוציאליים אף מתנגדים לסיכומים שכבר הושגו בטענה שאינם עונים על הדרישות, וההפגנות צפויות להימשך גם היום.

האוצר: קיבלנו את הדרישה העיקרית של העובדים הסוציאלים

בסוף השבוע משרד האוצר עידכן כי גובש פיתרון למחלוקת השכר של העובדים הסוציאליים. "נושא השכר של עובדי המדינה כבר סוכם כמעט לגמרי ואין שם מחלוקת" סיפר סגן שר האוצר יצחק כהן (ש"ס) ואמר כי משרד האוצר הסכים לאחת הדרישות המרכזיות של העובדים הסוציאליים, ומוכן כעת להשוות בין שכר העובדים המגזר הציבורי לשכר העובדים בעמותות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים ? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק