גורם במשרד האוצר מעריך: השביתה תסתיים בתחילת השבוע הבא

גורם באוצר מעריך הערב כי בעקבות ההתקדמות שחלה היום במו"מ עם העובדים הסוציאליים, השביתה שזהו יומה ה-5, תסתיים עם שובו של יו"ר ההסתדרות עיני לארץ בתחילת השבוע. משרד האוצר הסכים אמש לדרישות העובדים

הפגנת העובדים הסוציאליים, ארכיון (חדשות 2)

סוף לשביתת העובדים הסוציאליים? התקדמות משמעותית נרשמה היום במשא ומתן בין נציגי העובדים למשרד האוצר, עם הסכמת המדינה להחיל את הסכם השכר גם על עובדי עמותות מופרטות. גורם במשרד האוצר מעריך הערב כי השביתה תסתיים כבר בראשית השבוע הבא, עם שובו מחו"ל של יו"ר ההסתדרות עופר עיני.

עם זאת, עדיין נותרה מחלוקת אחת סביב דרישת ההסתדרות שהמדינה תפקח על יישום ההסכם בעמותות.

היום התברר כי לא רק הנזקקים הם שנפגעים משביתת העובדים הסוציאליים. שלושה מתוך ארבעת הנאשמים במעורבות בהריגתו של חוסאם חסאן בן ה-24 במרכז ירושלים לפני כחודש וחצי, שוחררו היום למעצר בית, למרות הראיות נגדם. זאת, כיוון ששירותי הרווחה לא הגישו תסקיר מבחן בעניינם.

מאחר שמדובר בנערים בני 16-17, שנחשבים קטינים בעיני החוק, בית המשפט התקשה להורות על השארתם במעצר מבלי שהוגש תסקיר מבחן בעניינם. עם זאת, הוחלט כי הנאשם בהריגת הצעיר יישאר בבית המעצר.

האוצר: קיבלנו את הדרישה העיקרית של העובדים הסוציאלים

מוקדם יותר דווח על גיבוש פיתרון למחלוקת השכר של העובדים הסוציאליים לאחר חמישה ימים של שביתה. סגן שר האוצר יצחק כהן (ש"ס) אמר הבוקר כי משרד האוצר הסכים לאחת הדרישות המרכזיות של העובדים הסוציאליים, ומוכן כעת להשוות בין שכר העובדים המגזר הציבורי לשכר העובדים בעמותות.

"נושא השכר של עובדי המדינה כבר סוכם כמעט לגמרי ואין שם מחלוקת", אמר כהן בריאיון לתכנית "מה בוער" עם רינו צרור. "החלטנו שעובד סוציאלי מתחיל יקבל שכר מינימום של מעל ל-6,000 ש"ח". למרות ההצעה הנדיבה, באיגוד העובדים הסוציאליים הביעו שביעות רצון מההצעה אך ציינו כי לפני החלתה יש להסדיר את מנגנון התשלום לעובדי העמותות.

ההודעה הזאת לא מפריעה למרכז השלטון המקומי לאיים בשביתה. בהודעה שפרסם הבוקר המרכז נכתב, כי אם עד יום שני לא יושג הסכם עם העובדים הסוציאליים, הרשויות המקומיות ישבתו לאות הזדהות ביום שלישי, למעט מערכת החינוך.

יו"ר מרכז השלטון המקומי שלמה בוחבוט אמר: "השלטון המקומי נאלץ לשבות כיוון שעבודת העובדים הסוציאליים היא בלב השירות שאנו מעניקים לתושבינו. אנחנו דורשים, כמובן, שיפוי מלא עבור כל הסכם שייחתם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים ? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק