המלצה: החופש הגדול יקוצר בשבוע

ועדה מיוחדת שהוקמה על ידי שר החינוך לבחינת מבנה החופשות בבתי הספר חושפת את המלצותיה. על פי הוועדה יש לקצר את החופש הגדול בשבוע בכלל בתי הספר, ולפתוח את שנת הלימודים ב-24 באוגוסט, כך מדווח היום ב"ידיעות אחרונות"

חוזרים ללימודים ב-24 באוגוסט? ארכיון (חדשות 2)

תלמידים שימו לב: החופש הגדול בבתי הספר יקוצר בשבוע, כך ממליצה ועדה ציבורית מיוחדת שמינה שר החינוך לבחינת החופשות. על פי הדיווח של תמר טרבלסי-חדד ב"ידיעות אחרונות", אם יתקבלו ההמלצות, חופשת הקיץ תקוצר מסופה והלימודים יחלו ב-24 באוגוסט.

הוועדה המיוחדת שבראשה עומד מנכ"ל משרד האוצר לשעבר שמואל סלבין, הוקמה על ידי שר החינוך גדעון סער כדי לבחון חלופות למבנה החופשות הקיים. במהלך החודשים האחרונים בחנה הוועדה הצעות שונות שהציגו ארגוני המורים והציבור.

על פי ההמלצות שנחשפו, ימי החופש שיקוצרו מחופשת הקיץ לא ייעלמו, אלא יוספו לחופשות אחרות במהלך השנה. שלושה ימי חופשה יוספו בין יום כיפור לסוכות, שני ימי חופשה אחרי ט"ו בשבט ויום חופשה נוסף בחנוכה ובפסח.

עוד ממליצה הוועדה לקצר באופן נרחב יותר את חופשת הקיץ בגני הילדים. על פי ההמלצות יש לקצר את החופש הגדול בשבועיים לפחות, אולם מכיוון שמהלך זה יגרור תוספת תקציב קוראת הוועדה לרשויות המקומיות להחליט אם ליישם את ההמלצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים ? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק