נכשל המו"מ בין העובדים הסוציאליים לאוצר

פגישת משא ומתן נוספת נכשלה הלילה בין נציגי העובדים הסוציאליים וההסתדרות לבין אנשי האוצר, ולא נראה אור באופק - גם לא נקבעה פגישת מו"מ נוספת

הפגנת העובדים הסוציאליים, ארכיון (חדשות 2)

שביתת העובדים הסוציאליים תיכנס מחר ליומה החמישי, לאחר שהלילה הסתיימה ללא תוצאות פגישה נוספת בין אנשי משרד האוצר וההסתדרות.

המחלוקת העיקרית נותרה דרישת ההסתדרות להכליל בהסכם השכר שייחתם, גם את העובדים הסוציאליים בעמותות הרווחה, אותן עמותות שהמדינה קונה מהן שירותים. לפי שעה לא נקבעה פגישה נוספת בין הצדדים.

אמש ראש הממשלה נתניהו התערב לראשונה בסכסוך שבין העובדים הסוציאליים לאוצר. נתניהו ביקש משר האוצר יובל שטייניץ להעביר אליו בהקדם את טבלת השכר של העובדים, על מנת שיוכל להכריע בסכסוך. כל ההערכות מדברות על כך שרק התערבות של נתניהו יכולה לפתור את הסכסוך ולמנוע שביתה ארוכה.

הגופים שימשיכו לשבות גם היום: כל לשכות הרווחה ברחבי הארץ, העובדים הסוציאליים בבתי החולים, בבתי החולים לחולי נפש, בקופות החולים, במשרד הבריאות ובמוסדות לבריאות הנפש. עובדים סוציאליים ישבתו גם באגף השיקום במשרד הביטחון, קציני מבחן לנוער ומבוגרים, חוקרי ילדים, פקידי סעד, עובדים סוציאליים בבתי אבות "משען", עובדים סוציאליים בפנימיות של אגף חסות הנוער, עובדים סוציאליים בעמותה לבריאות הציבור וגם במרכזי קשר למפגש הורים עם ילדיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים ? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק