הבוקר: משא ומתן בין העובדים הסוציאליים לאוצר

אחרי יממה בה שבתו העובדים הסוציאליים בכל מגזרי המשק במחאה על שכרם הנמוך, ייפגשו הבוקר נציגי הארגון עם הממונה על השכר באוצר בניסיון להגיע לפריצת דרך שתביא לסיום השביתה. אתמול התערב ראש הממשלה לראשונה בסכסוך וביקש לקבל לידיו את טבלאות השכר של עובדי הרווחה

האם שביתת העובדים הסוציאליים תסתיים כעבור יממה? אחרי מספר ימים של נתק עם משרד האוצר, הבוקר יתחדש המשא ומתן בין הצדדים בניסיון להגיע לפשרה שתאפשר את סיום השביתה, וחזרת העובדים הסוציאליים לעבודה סדירה.

בשעות הבוקר ייפגשו הממונה על השכר באוצר, אילן לוין, מנכ"ל משרד הרווחה וראש האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות בניסיון להביא לפריצת דרך. אתמול הפגינו כ-10,000 עובדים סוציאליים במחאה על תנאי העסקתם ושכרם הנמוך.

אמש ראש הממשלה נתניהו התערב לראשונה בסכסוך שבין העובדים הסוציאליים לאוצר. נתניהו ביקש משר האוצר יובל שטייניץ להעביר אליו בהקדם את טבלת השכר של העובדים, על מנת שיוכל להכריע בסכסוך. כל ההערכות מדברות על כך שרק התערבות של נתניהו יכולה לפתור את הסכסוך ולמנוע שביתה ארוכה.

הגופים שימשיכו לשבות גם היום: כל לשכות הרווחה ברחבי הארץ, העובדים הסוציאליים בבתי החולים, בבתי החולים לחולי נפש, בקופות החולים, במשרד הבריאות ובמוסדות לבריאות הנפש. עובדים סוציאליים ישבתו גם באגף השיקום במשרד הביטחון, קציני מבחן לנוער ומבוגרים, חוקרי ילדים, פקידי סעד, עובדים סוציאליים בבתי אבות "משען", עובדים סוציאליים בפנימיות של אגף חסות הנוער, עובדים סוציאליים בעמותה לבריאות הציבור וגם במרכזי קשר למפגש הורים עם ילדיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים ? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק