בשל השביתה: מועדוני הגמילה והסיוע סגורים

מבחינת העובדים הסוציאליים לא מדובר רק בדרישה להעלאת המשכורת, אלא גם מאבק חברתי לשיפור מצבם של השכבות החלשות. עד שהעובדים ומשרד האוצר יחזרו לדבר, יש מאות בני אדם שזקוקים לעזרה דחופה ולא מקבלים אותה

אל המעון "אופק נשי" שבחיפה הביאו העובדות הסוציאליות 20 נשים מהרחוב. העובדות נאבקו בסרסורים שהתדפקו על שערי המעון ובהתקפי הקריז של הדיירות. כעת כל זה יורד לטמיון - שביתת העובדים הסוציאליים מחייבת את סגירת המקום.

ב-8:00 בבוקר כינסו העובדות את הנשים וביניהן זונות בשיקום ונרקומניות בגמילה, בכדי להודיע להן שאין ברירה אלא לסגור את המקום. "מה שמהדהד לי בראש זו המילה מוות, אם המקום ייסגר אני לא יודעת מה אני הולכת לעשות", אומרת אחת הדיירות במעון.

"כשעובדת שלי באה ואומרת אין לי כסף לשלם שכר דירה אחרי שעבדתי כל השבוע ולמדתי תואר שני, זה אותו חוסר אונים העובדות מופקרות בדיוק כמונו- הדיירות, כי אותה חברה שמפקירה אותנו, מפקירה גם אותן", אומרת דיירת במעון לחברותיה.

"המסרים שיוצאים מבניין ההסתדרות חד משמעיים"

זונות, נשים מוכות, ילדים מצוקה וכל שאר הלקוחות של העובדים הסוציאליים נותרו היום חסרי אונים. ובחדר המצב בבניין ההסתדרות התקבלו היום מאות טלפונים מתוכן עשרות פניות שהוגדרו תכופות.

נדמה שמאבק העובדים הסוציאליים זוכה לאהדה בציבור, ויש הסבורים שהוא עלול להצית מחאה חברתית רחבה הרבה יותר. בכל רחבי הארץ התקיימו הפגנות וחלקן אף סוערות. המסרים שיוצאים מבניין ההסתדרות אל השטח חד משמעיים ודומה לשביתה הגדולה ב-1994 המאבק יימשך כמה זמן שנחוץ.

מחר מתחדש המשא ומתן לאחר נתק של כמה ימים. הפערים בין האוצר וההסתדרות עצומים אך נדמה שהתפנית תגיע רק מצידו של ראש הממשלה. נתניהו פנה הבוקר בישיבת הממשלה לשר האוצר יובל שטייניץ בבקשה להעביר אליו את טבלאות השכר של העובדים הסוציאליים, ועל פי ההערכות הוא מתכוון להתערב בעניין בכדי לשים סוף לשביתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק