צפו: הרב עובדיה צוחק על האשכנזים

סערה חדשה מבית היוצר של הרב עובדיה יוסף: בדרשה השבועית שנשא אמש בפני תלמידיו, גיחך מנהיגה הרוחני של ש"ס על האופן בו האשכנזים קוראים את פרשת השבוע. "הם (האשכנזים) אומרים שהביטוי שלנו הוא לא נכון וששלהם נכון, הם אומרים במקום 'ברוך אתה' - 'בוריך אתה'. אין להם שורוק - אז הם אומרים 'היא'". צפו בדבריו

הפה של הרב עובדיה מפיק מרגליות - והפעם נגד האשכנזים: בדרשתו השבועית, צחק אמש מנהיג ש"ס על צורת ההגייה האשכנזית של התפילה וכן על המבטא האשכנזי בקריאת התורה. את הידיעה פירסם לראשונה אתר האינטרנט החרדי "כיכר השבת".

"ספרדי לא ילך וישמע את הקריאה מאשכנזי בפרשת זכור זה מדאורייתא", אמר הרב במהלך הדרשה. "לכן, (הוא) צריך לשמוע כמו המבטא של אביו". לאחר מכן המשיך: "הם (האשכנזים) אומרים שהביטוי שלנו הוא לא נכון וששלהם נכון. מה שהם אומרים זה לא נכון".

כשברקע קול צחוקם של הנוכחים, המשיך הרב עובדיה: "כשיבואו בתחיית המתים אברהם, יצחק ויעקב, (יקראו להם) 'יצחוק' (כמו האשכנזים). מה יצחוק? אני יצחק". לאחר מכן הוסיף: "הקריאה שלהם (האשכנזים) לא נכונה. הם אומרים במקום 'ברוך אתה' - 'בוריך אתה'. זאת התורה, 'ברוך אתה'. פעם כתוב 'הוא', פעם כתוב 'היא'. אין להם שורוק - אז הם אומרים 'היא'. גמרנו, הם מנצחים אותנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק