האם הפלאש מוב יציל את ההסברה הישראלית?

ל-25 צעירים מרחבי הארץ נמאס מניצחון ההסברה הפרו פלסטינית. הם התארגנו באמצעות הפייסבוק ומיילים, יצרו ריקוד פלאש מוב, איתו הם הולכים להילחם על ההסברה הישראלית על דעת הקהל של הסטודנטים בעולם. כך נראות ההכנות

שבוע האפרטהייד בעולם חל החודש במוקדים מרכזיים בארה"ב ובאירופה. באנגליה, שנחשבת למעוז אנטי-ישראלי מובהק בשנים האחרונות, מתכוונים ארגונים פרו-פלסטיניים לנצל את הפלטפורמה של האוניברסיטאות ברחבי המדינה להעביר את המסר נגד ישראל ולערער את הלגיטימיות של המדיניות הישראלית.

ל-25 צעירים שמגיעים מכל קצוות הקשת הפוליטית, העניין הזה נמאס. בשיתוף פעולה ראשון בין הקהילה היהודית באנגליה ובעזרת גורמים נוספים בישראל, החליטו אותם צעירים לנסוע כקבוצה עצמאית לשבוע האפרטהייד באנגליה לסיבוב אוניברסיטאות במעוזים האופוזיציוניים במיוחד לישראל ולנסות להעביר את המסר, שבישראל לא הכל שחור.

"המצב לא אידיאלי ותהיה עוינות" מזהירה קרלי מקנזי, נציגת הקהילה היהודית הצעירה באנגליה שהגיעה לעזור בהכנות, "אני מעריכה שלא תופגן אלימות אבל בהחלט תהיה עוינות כלפי הקבוצה עקב היותם ישראלים".

התארגנו בפייסבוק - נוסעים על חשבונם

"הכול החל בהתארגנות דרך הפייסבוק ומיילים והדבר עורר הרבה עניין כשהמטרה היא להגיע לשבוע האפרטהייד ולהילחם במה שקורה שם", מספר רועי וולף ממארגני הנסיעה, "כל האנשים כאן נוסעים על חשבונם וכספם, קיבלנו עזרה מגופים כמו הסוכנות היהודית וגם הדרכה במשרד החוץ ואנחנו גם מכינים להם שם כמה הפתעות משלנו".

"כולנו סטודנטים, עסוקים אבל אנחנו לא הולכים להתעמת אלא לתת הסברה מסוג אחר", מסבירה טל טרכמן, "אני מקווה שנעשה שינוי, אנחנו לא הולכים לשנות את העולם אבל אם נתפוס אפילו את האדם ברחוב ונראה לו שאנחנו אנשים ולא חיות אז אולי".

במסגרת הפעילות עברו המשתתפים הרצאות מפי מומחים בתחומם על מה שמצפה להם באנגליה בתקווה שהדבר יקל עליהם להתמודד עם האנטי הצפוי נגדם. "אנחנו מקווים שבשנה הבאה לא יצאו 25 סטודנטים אלא מאות סטודנטים כמונו שינסו להשפיע על המצב", אומר וולף, מה שבטוח שכאשר ברקע כבר החל חודש פעילות אנטי ישראלית ברחבי קמפוסים מרכזיים בארה"ב ובאירופה, הצורך בהסברה הישראלית רק יגבר עם הזמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק