גל התייקרויות: גם במעונות היום

מסמך שהגיע לידינו מגלה ששכר הלימוד במעונות יום קפץ ב-16% בשנתיים האחרונות. ואם לא די בזה, צפויה התייקרות נוספת בשנה הבאה. בנוסף, המסמך מצביע על ירידה במספר ילדי הנשים העובדות השוהים במעונות היום בשנים האחרונות. הסיבה כרגיל: בירוקרטיה

לצד הדלק ומוצרי המזון, גם התשלום למעונות היום שבפיקוח ממשלתי ממשיכים להתייקר: מסמך מיוחד של מחלקת המחקר של הכנסת לוועדת העבודה והרווחה בכנסת שהגיע לידי חדשות 2 מגלה שבשנתיים האחרונות חלה עלייה מצטברת של 15.9% בתשלום למעונות היום: מ-1,331 ₪ ל-1,542 ₪ להורים לילדים, ומ-1,748 ₪ ל-2,026 ₪ להורים לתינוקות.

"לא יכול להיות שממשיכים לייקר לנו את התשלומים", אומרת רותם פדר, אמא לילדה. "קשה לנו לעמוד בזה. אלה מוסדות ציבור שצריכים להיות בהנחה". אבל ההתייקרות לא נעצרת כאן ונראה שהם צפויים לעלות גם בשנה הבאה. המסמך קובע, כי סביר להניח שלקראת שנת הלימודים תשע"ב יוחלט על העלאת מחירים נוספת.

הסיבה: בירוקרטיה

כיום ישנם 84,831 אלף ילדים שהולכים למעונות היום ולמשפחתונים לעומת 73,302 אלף ילדים לפני ארבע שנים - נתון נמוך ביותר ביחס לכמות הילדים שהולכים למעונות מסובסדים במדינות ה-OECD. בנוסף, המסמך מצביע על כך שחלה ירידה במספר ילדי הנשים העובדות השוהים במעונות היום בשנים האחרונות.

הסיבה כרגיל נעוצה בבירוקרטיה, שפוגעת בקליטת ילדים נוספים. אומנם חלה עלייה של 600 מיליון שקל בתקציבי האגף למעונות יום לסבסוד ולבניית מעונות יום חדשים בשנתיים האחרונות - אבל עד היום טרם נקלטו ילדים חדשים רבים במעונות היום והמשפחתונים, ותקציבי הבינוי טרם חולקו.

הנושא נמצא בימים אלה בדיון בכנסת ובמשרדי התמ"ת והאוצר, אך לפי שעה, נראה שההורים ישלמו יותר גם בשנה הבאה.

רוצים לקבל לפייסבוק שלכם את כל החדשות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק