מחאת הקשישים: "מצמיאים עד מוות"

הסתדרות הגמלאים בישראל ארגנה הבוקר הפגנת מחאה מול משרד ראש הממשלה בירושלים במחאה על התייקרויות המחירים במשק. "מדובר בצעד ראשון של הגמלאים על מנת להחזיר את הכבוד לחייהם", אמר לחדשות 2 באינטרנט יו"ר הסתדרות הגמלאים בישראל גדעון בן ישראל. צפו בקטע מההפגנה

מחאת גיל הזהב: כ-1,000 קשישים הפגינו הבוקר מול משרד ראש הממשלה בירושלים בדרישה לבטל את ההתייקרויות האחרונות במשק.

למקום הגיעו קשישים מכל רחבי הארץ, כשהם אוחזים בבקבוקי מים ובכיכרות לחם כדי להמחיש את עליות המחירים שהשיתה עליהם, לטענתם, ממשלת ישראל. המפגינים נשאו שלטים עליהם נכתב: "מצמיאים עד מוות", "האוצר אויב הגמלאים", "אל תשליכני לעת זקנה" ו-"המחירים עולים והחיים מתקצרים".

ההפגנה אורגנה בעיקרה על ידי הסתדרות הגמלאים בישראל. "מדובר בצעד ראשון של הגמלאים על מנת להחזיר את הכבוד לחייהם", אמר לחדשות 2 באינטרנט יו"ר הסתדרות הגמלאים בישראל גדעון בן ישראל. "להפגנה הבאה נביא רבבות אם יהיה צורך", הבטיח.

בין הנואמים שהגיעו להפגין סולידריות עם המפגינים היה גם השר לשעבר לענייני מיעוטים ח"כ אבישי ברוורמן (עבודה). "אני איתכם עד סוף המאבק", אמר ברוורמן למפגינים הנלהבים.

במסגרת ההפגנה הציגו בהסתדרות הגמלאים נתונים מהם עולה כי עליות המחירים האחרונים העלו את עלות המחייה לקשיש ב-300 שקלים בממוצע לחודש. נתון זה כולל בתוכו את ההתייקרויות בתחום המזון, הנסיעה בתחבורה ציבורית והקיצוץ בקצבאות הזיקנה.

עוד ציינו המפגינים כי כשני שלישים מהקשישים נמצאים בשלושת העשירונים התחתונים בישראל וכרבע מהם מוגדרים כעניים.

רוצים לקבל לפייסבוק שלכם את כל החדשות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק