הצעת חוק: לאסור על תלמידים להכניס סלולרי לכיתה

האם תלמידי ישראל ייאלצו להיפרד מהסלולר הצמוד לכמה שעות? על פי הצעת חוק של ח"כ אריה ביבי, ייאסר השימוש במכשירים ניידים במהלך השיעור. במקום זאת, יפקידו אותו התלמידים בתיבה שתוצב בכיתה - ויקבלו אותו בסיום השיעור מידי המורים

תלמידי ישראל, בקרוב תיאלצו להיפרד מהטלפון הנייד שלכם לפני שאתם נכנסים לכיתה - כך לפחות על פי הצעת החוק שיזם ח"כ אריה ביבי (קדימה), שתעלה לדיון בוועדת השרים לענייני חקיקה ביום ראשון הקרוב.

האם לדעתכם יש לאסור הכנסת טלפון סלולרי לכיתות? הצביעו בסקר בחדשות 2 בפייסבוק

על פי הצעת החוק, יפקידו התלמידים לפני השיעור את המכשירים הניידים שלהם בתוך תיבה שתוצב בכיתה. עם סיומו, הם יקבלו אותם בחזרה על ידי המורה.

"שמעתי תלונות ממורים רבים שמאסו בהפרעות בכיתה", מספר ח"כ ביבי בראיון לחדשות 2 באינטרנט ומסביר: "הטלפון הסלולרי משבש את מהלך השיעור ומפריע לתלמידים להתרכז". לדבריו, ישנן גם סיבות בריאותיות להצעת החוק. "מחקרים מסוימים מזהירים שהקרינה מהמכשירים הניידים עלולה להזיק לבריאות, בעיקר בקרב צעירים", הוא מציין.

ח"כ ביבי סבור כי הצעת החוק תתקבל בצורה חיובית בקרב המורים, אך מאמין שלא כולם יתלהבו מהרעיון. "בטח התלמידים וחברות הסלולר - לא ממש יאהבו את ההצעה", הוא מסכם.