מעונות ויצ"ו ייסגרו מחר עד לשעה 12:00

מטפלות מעונות ויצ"ו יסגרו מחר 180 מעונות בארץ, בעקבות סירוב ההנהלה, לטענתן, ליישם את הסכם השכר במגזר הציבורי, שנחתם בין ההסתדרות למשרד האוצר. המטפלות לא יפתחו את הגנים ברחבי המדינה ויגיעו לאסיפת הסברה בבניין ההסתדרות בתל אביב. בתום אסיפת ההסברה יחזרו לעבודה סדירה

המעונות יושבתו עד 12:00. אילוסטרציה (חדשות 2)

180 מעונות ויצ"ו ברחבי הארץ ייסגרו מחר עד לשעה 12:00, כחלק ממחאת המטפלות והמנהלות על תנאי העסקתן. לטענת העובדות, השביתה הינה תגובה לסירוב הנהלת ויצ"ו ליישם את הסכם השכר במגזר הציבורי. ההסכם, שנחתם בין ההסתדרות לממשלה, אמור לכלול גם הענקת תוספת שכר של 6.25% ומענק בסך 2,000 שקלים.

הסתדרות המעו"ף תקיים מחר אסיפת הסברה בבניין ההסתדרות בתל אביב עד 12:00 בצהריים. מההסתדרות נמסר כי עם תום אסיפת ההסברה יחזרו המטפלות להמשך עבודתן הסדירה.

ממלא מקום יו"ר הסתדרות המעו"ף מוטי גלר אמר היום כי "הנהלת ויצ"ו מתנערת מיישום ההסכם שנחתם עם המדינה למטפלות", והסביר כי "ויצ"ו קיבלה מימון בתעריפים למימון התוספת של המענק בסך 2,000 שקלים והיא מסרבת להעבירו לעובדים".

עוד הוסיף גלר, "אנו רואים את תופעה זו בחומרה רבה ונעמוד על זכותם של העובדים לקבל את תנאי השכר המגיעים להם על פי ההסכמים".

רוצים לקבל לפייסבוק שלכם את כל החדשות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק