חשד: בגרויות במתמטיקה הודלפו

המשטרה חוקרת חשד לפיו שוב הודלפו מבחני בגרות במתמטיקה, הפעם במועד חורף של 3, 4, ו-5 יחידות לימוד. בבי"ס בסכנין התגלו מחברות רבות עם חשד להעתקה, ובחקירה התגלה כי פתרונות נמכרו ב-250 שקלים לתלמיד

ההדלפה השנתית: במשטרה ובמשרד החינוך חושדים שבחינת הבגרות במועד חורף במתמטיקה ליחידות 3, 4 ו-5 הודלפה לתלמידים באזור הצפון.

לאחר שבחינת הבגרות התקיימה, עלה החשד כי תלמידים רבים בעיר סכנין השתמשו בהדלפה במחברות הבחינה שלהם. הפתרונות, כך עולה מחקירה ראשונית, חולקו מראש ונמכרו ב-250 שקלם לכל תלמיד.

הדלפה רודפת הדלפה

בחודש מאי בשנה שעברה נחשף כי רחל קדם, מורה למתמטיקה בתיכון, כתבה בניגוד לנהלים את שאלות הבגרות יחד עם ארז כהן, מרצה בטכניון, שהעביר את נוסח השאלות לתלמיד - וכך נפוצו שאלות המבחן.

בסופה של חקירת משטרה בנושא והליך פנימי במשרד החינוך, הושעתה קדם לשבועיים מתפקידה וכמדריכת מתמטיקה של משרד החינוך.

ממשרד החינוך נמסר אז כי במהלך ההשעיה אמורה גם ועדת המשמעות של נציבות שירות המדינה לטפל בנושא הזה.

כהן העביר את טיוטת המבחן שאותו חיבר עבור קדם לקיריל רוחוביץ', סטודנט שלמד אצלו, וזה על פי החשד מכר את השאלונים לאחרים. "אם ייוודע שהדלפת הבגרויות זה תהליך רב שנים – יש לבטל את ציון הבגרות ולהשתמש בציון המגן", כך אמר עם פיצוץ הפרשה לחדשות 2 שמואל אבוהב, שהיה בעבר מנכ"ל משרד החינוך. ציון המגן מרכיב 50% מציון הבגרות הסופי, ולדבריו של אבוהב אם ישנם פערים גדולים בציונים, עולה חשד כי ישנה פגיעה בטוהר הבחינות ולכן יש להשתמש בציון המגן.

רוצים לקבל לפייסבוק שלכם את כל החדשות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק