מסתמן: תבוטל המחאה נגד הרב עובדיה יוסף

לאחר מגעים בין שר הפנים אלי ישי וחבר הכנסת לשעבר אריה דרעי לבין גורמים חרדים, מסתמן כי העדה החרדית תבטל את הפגנת המחאה נגד מנהיגה הרוחני של ש"ס הרב עובדיה יוסף. מסתמן כי גם הפגנת התמיכה ברב תבוטל. אמש חשף הרב שלמה עמאר: "שקלתי להתפטר בגלל חוק הגיור הצבאי"

הרב עובדיה יוסף (חדשות 2)

ייתכן כי תבוטל העצרת של העדה החרדית שתוכננה היום נגד מנהיגה הרוחני של ש"ס הרב עובדיה יוסף, שהייתה אמורה להתקיים בכיכר השבת במחאה על החלטתו לפרוס את חסותו על הגיורים הצבאיים.

עם זאת, למרות הדיווח על המגעים לביטולה של ההפגנה, טרם התקבל לכך אישור רשמי. בתוך כך, ככל הנראה תבוטל גם ההפגנה שהייתה אמורה להתקיים באותה שעה על ידי תומכיו של הרב.

ההפגנה נמנעה כתוצאה של מגעים של הרגע האחרון של שר הפנים אלי ישי וחבר הכנסת לשעבר אריה דרעי מול גורמים בכירים בעדה החרדית, כששניהם מנסים להנמיך את גובה הלהבות.

הרב עמאר: "הייתי כפסע מהתפטרות"

המגעים לביטול ההפגנה מגיעים על רקע התבטאותו של הרב עמר אמש בדרשתו של הרב עובדיה יוסף  כי כתב בעבר לראש הממשלה שאם יתקבל חוג הגיור יתפטר מתפקידו.

עוד אמר אתמול הרב עמאר על הרב עובדיה יוסף, כי "מר"ן תמיד נושא בעול, תמיד לוקח אחריות, אם הוא לא היה לוקח את זה עליו, חשבתי להתפטר בעצמי". לדבריו של עמאר, "יש לימודים בצבא שקשורים לגרות (גיור), המטרה הייתה יפה, אבל בלימודים האלה, בג"ץ חייב אותם לתת חוגים שלא שייכים לחוג ישראל, רפורמים וקונסרבטיביים מהם אסור ללמוד גם מילה אחת".

"מערערים על הרב עובדיה? אוי לבושה"

"אין מחלוקת על הלכה חס ושלום, יש בעוונות אנשים שמוציאים דיבה רעה ולא נכונה, חבל על כל המחלוקות האלה, אני מתבייש שאני צריך להסביר, לדבר. מר"ן פסק, מר"ן כתב בכתב ידו. אחרי שהוא פסק וכתב בידו, יש מקום לשאול איך פסק ולמה פסק? אוי לאותה בושה. דורות לא יהיה לנו אדם כזה", אמר עמאר.

הרב המשיך לצאת נגד המערערים על פסיקותיו של הרב עובדיה: "מי שמערער אחריו, כאילו מערער אחרי השכינה. כל מי ששלח ידו לא יצא נקי. צריכים להיזהר בכבודו של מר"ן, אני מבקש מהציבור שלא תהיה שנאת חינם, שלא ייפגע עם ישראל".

דיווח בקול הספרדי ציין כי אתמול בלילה הלילה נפגשו ראשי העדה החרדית יחד עם השר אלי ישי בביתו, בניסיון לגשר על הפערים בנושא הגיור. ההפגנה צפויה להתקיים ביום רביעי.

קרב בין ישראל ביתנו לחרדים

חוק הגיור כבר מזמן הפך להיות הקרב הקואליציוני הבא בין ישראל ביתנו שמקדמת את הצעת החוק לבין הגורמים החרדיים האשכנזיים, היושבים גם הם בקואליציה.

מפלגת ישראל ביתנו ובעיקר יוזם הצעת החוק, ח"כ דוד רותם, ממשיכים לקדם את חוק הגיור למרות ההתנגדות התוך קואליציונית מה שיאפשר למעשה להכשיר סופית את הגיורים שנערכו בצה"ל, למרות התנגדות זרמים אשכנזיים מרכזיים.

"סיעת ישראל ביתנו לא תאפשר להשתמש בחיילי צה"ל כמנוף לסחיטה", ציין אז חה"כ רותם, "הרב עמאר עושה שימוש לרעה בכוח שניתן לו, תוך הצבת תנאים לאישור הגיורים". כשהרב עובדיה יוסף אישר את הגיורים ופרש עליהם את חסותו, התיישר גם הרב שלמה עמאר עם פסיקת הרב "גדול הדור", כפי שכינה אותו הערב בדרשתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק