הרב עמאר מגלה: הייתי כפסע מהתפטרות

בדרשה השבועית של הרב עובדיה אמר הרב שלמה עמאר: "יש כוונות זדוניות של הרס הדת בישראל כולה, זה ברור כשמש אני לא אומר השערות. אם יתקבל חוק הגיור אני אתפטר מתפקידי, כך כתבתי לראש הממשלה"

חוק הגיור ממשיך לעורר סערה בעולם החרדי, כשהערב הרב הראשי לישראל שלמה עמאר נשא דברים בשיעור השבועי של הרב עובדיה, והתייחס לפסק ההלכה נגד חוק הגיור שקיבל הרב עובדיה.

"יש כוונות זדוניות של הרס הדת בישראל כולה, זה ברור כשמש אני לא אומר השערות", אמר הרב והוסיף: "אם יתקבל חוק הגיור אתפטר מתפקידי, כך כתבתי לראש הממשלה", בכך גילה הרב שהיה כפסע מהתפטרות.

עוד אמר, כי "מר"ן תמיד נושא בעול, תמיד לוקח אחריות, אם הוא לא היה לוקח את זה עליו, חשבתי להתפטר בעצמי". לדבריו של עמאר, "יש לימודים בצבא שקשורים לגרות (גיור), המטרה הייתה יפה, אבל בלימודים האלה, בג"ץ חייב אותם לתת חוגים שלא שייכים לחוג ישראל, רפורמים וקונסרבטיביים מהם אסור ללמוד גם מילה אחת".

"מערערים על הרב עובדיה? אוי לבושה"

"אין מחלוקת על הלכה חס ושלום, יש בעוונות אנשים שמוציאים דיבה רעה ולא נכונה, חבל על כל המחלוקות האלה, אני מתבייש שאני צריך להסביר, לדבר. מר"ן פסק, מר"ן כתב בכתב ידו. אחרי שהוא פסק וכתב בידו, יש מקום לשאול איך פסק ולמה פסק? אוי לאותה בושה. דורות לא יהיה לנו אדם כזה", אמר עמאר.

הרב המשיך לצאת נגד המערערים על פסיקותיו של הרב עובדיה: "מי שמערער אחריו, כאילו מערער אחרי השכינה. כל מי ששלח ידו לא יצא נקי. צריכים להיזהר בכבודו של מר"ן, אני מבקש מהציבור שלא תהיה שנאת חינם, שלא ייפגע עם ישראל".

דיווח בקול הספרדי מציין כי הלילה נפגשו ראשי העדה החרדית יחד עם השר אלי ישי בביתו, בניסיון לגשר על הפערים בנושא הגיור. הדברים נאמרים על רקע הפגנת ענק נגד הרב עובדיה והכרתו בגיורי צה"ל אותה מובילים רבני העדה החרדית המתנגדים לפסק ההלכה. ההפגנה צפויה להתקיים ביום רביעי.

קרב בין ישראל ביתנו לחרדים

חוק הגיור כבר מזמן הפך להיות הקרב הקואליציוני הבא בין ישראל ביתנו שמקדמת את הצעת החוק לבין הגורמים החרדיים האשכנזיים, היושבים גם הם בקואליציה.

מפלגת ישראל ביתנו ובעיקר יוזם הצעת החוק, ח"כ דוד רותם, ממשיכים לקדם את חוק הגיור למרות ההתנגדות התוך קואליציונית מה שיאפשר למעשה להכשיר סופית את הגיורים שנערכו בצה"ל, למרות התנגדות זרמים אשכנזיים מרכזיים.

"סיעת ישראל ביתנו לא תאפשר להשתמש בחיילי צה"ל כמנוף לסחיטה", ציין אז חה"כ רותם, "הרב עמאר עושה שימוש לרעה בכוח שניתן לו, תוך הצבת תנאים לאישור הגיורים". כשהרב עובדיה יוסף אישר את הגיורים ופרש עליהם את חסותו, התיישר גם הרב שלמה עמאר עם פסיקת הרב "גדול הדור", כפי שכינה אותו הערב בדרשתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק