מתחתנים, מתגרשים ושוב - מתחתנים

הנה נתון שמן הסתם יפתיע אתכם, בדיוק כמו שהפתיע אותנו: כ-11% מהזוגות שהתגרשו השנה בתל-אביב, התחתנו שוב עם, שימו לב - מי שהתגרשו ממנו. על התופעה הזו שתופסת תאוצה, ואיך בכלל דבר כזה יכול לקרות?

גירושים - סיפור אהבה: אם נשאל גרוש על מדרגות הרבנות: "מה הסיכוי שתתחתן עם גרושתך?", הוא כנראה יענה שאין שום סיכוי. אולם נתון מפתיע שהתפרסם לאחרונה מגלה כי כ-11% מהזוגות שהתגרשו בתל אביב - עתידים לחזור זה אל זרועות זו.

ההסברים לתופעה המתרחבת מגוונים. "השנים הראשונות תמיד קשות, החיים מנהלים את הזוגיות ולא מצליחים אפילו לצאת לחופשה. אחרי שהעניינים מתדרדרים ומתגרשים - קורה דבר נפלא. האישה מקבלת בחזרה את הנשיות שלה ובעלה לשעבר פשוט מגלה אותה מחדש", מסבירים זוגות רבים. "פשוט ראיתי בו חזרה את כל מה שהתאהבתי בו כשהייתי צעירה , ראיתי שהוא התחזק", מסבירים אחרים.

"נעים פתאום לחזור להיות מחוזרת"

"נעים לשוב ולהיות מחוזרת, נעים גם לחזר" מסבירות הנשים שחוו את החוויה. "באיזשהו מקום הבנתי שעשיתי טעות, ואני חושב שגם היא הבינה שעשינו טעות, אני נחנקתי, לא יכול יותר, הרגשתי שאני והיא מזדקנים לבד ובנפרד", מסביר גבר שהתחתן בשנית.

"כמו שאתה צריך להיות מספיק טמבל בשביל להתגרש, אתה צריך להיות מספיק אמיץ לעשות את הצעד הזה", נותן גבר אחר הסבר לתופעה. "אחרי 30 שנה שמכירים בן אדם, זה הדבר הכי טוב. אף אחת לא הייתה מסוגלת לעשות לי את מה שהיא עשתה לי , "אני חזרתי כי אני אוהב אותה", הוא מסביר.

"אחרי שהתגרשנו נסענו לים המלח עם חברים, כשהתחלנו לאכול כולם אז אני קמתי וביקשתי את ידה - בפעם שנייה", מסביר מוטי בלחסן. "עכשיו אנחנו כמו זוג יונים ויש לזה גם יתרונות נוספים. זה עוזר גם לילדים", הוא מוסיף.

ואיך מגיבים הילדים ההמומים? "הודענו לילדים ולנכדים הכול, שסבא וסבתא, אימא ואבא - מתחתנים והשמחה הייתה גדולה", מסבירים מונט ומוטי בלחסן. "עשינו חתונה אמיתית, השתוללנו, השתגענו ורקדנו כמו משוגעים", הוא מוסיף.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק