הרב עובדיה קבע: אסור להגיד OMG

רבים נוהגים להביע פליאה או הפתעה בעזרת הזכרת שמו של הקב"ה בשפה זרה. ודאי שמעתם לא פעם מישהו לצדכם שאומר "או מיי גוד" או "יא אללה" כשהוא נבהל . ובכן, מעכשיו זה אסור: פסק הלכה של הרב עובדיה יוסף אוסר להזכיר את שם אלוהים לשווא, גם אם הוא נאמר בשפה אחרת. בעניין ברכה של איש לרעהו - הנסיבות מקלות יותר

הרב עובדיה יוסף. לגמרי OMG (חדשות 2)

אזהרה לתאומות שירן ורינת גיטר: הקריאה "או מיי גוד" או כפי שמכנים זאת בעולם - OMG, אסורה לשימוש. גם הצירוף הנפוץ "יא אללה" אסור על פי התורה - כך לפחות קובע פסק הלכה מבית מדרשו של הרב עובדיה יוסף, שדן בשאלה החשובה הזו.

המנהיג הרוחני של ש"ס עסק בשאלת הזכרת שם שמיים בשפות לועזיות, כך מפרסם האתר "הלכה יומית". הרב יוסף הגיע למסקנה כי למרות שהדבר נעשה בשפה זרה, יש בו פגיעה וחוסר כבוד כלפי השם.

"הזכרת שם שמיים לשוא הוא איסור חמור ביותר, כידוע וכמפורסם, ואין מזכירים את שם ה' אלא תוך קריאת פסוקים, או בברכות וכדומה", אמר הרב. אבל בניגוד להבעת תדהמה או בהלה, דווקא בעניין ברכת איש לרעהו נוהגים להקל - בתנאי שהדבר לא נעשה בשפה העברית. "כן הורה מרן הרב שליט"א, שלצורך ברכת איש את רעהו, יש להקל, כל שעושה כן בלשון לועזית", לשון ההלכה.

הרב אף מחמיר וקובע שגם אם שיבשתם את נוסח הפליאה ואמרתם "או מיי גוש" ולא או מיי גוד", או לחילופין השתמשתם ב"יא אממה" במקום יא אללה" - אתם עדיין פועלים בניגוד לכללים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק