העיר הפופולרית בקרב הקשישים: תל אביב

אם גרתם בתל אביב יש סיכוי גדול שתחזרו אליה - כך עולה מסקר שבדק את מקום המגורים המועדף על בני 55 ומעלה. אולי תתפלאו לגלות, אבל לא מדובר באנשי האלפיון העליון שמוכרים וילות בסביון או בקיסריה תמורת דירה במגדל יוקרה, אלא באנשי המעמד הבינוני שמעוניינים להזדקן בעיר ללא הפסקה

מחפשים חיי לילה, אילוסטרציה (רויטרס)

הבחירה של גיל הזהב היא תל אביב - כך עולה מסקר שבדק את מקום המגורים המועדף על בני 55 ומעלה. בניגוד למחירי הנדל"ן בעיר ללא הפסקה - שגם עולים ללא הפסקה - לא מדובר בזוגות מהאלפיון העליון, אלא דווקא בבני זוג מהמעמד הבינוני שחיו בעיר בעבר, ומעוניינים לשוב אליה אחרי שילדיהם עזבו את הבית.

הסקר, שערכה השבוע קבוצת "לוי יצחק", כלל 680 מרואיינים שגילם סביב 55 שנה ומעל, ומתוצאותיו עולה שתל-אביב הינה העיר הפופולרית ביותר בקרב הנשאלים. הסקר בדק בני זוג מפתח תקווה, ראשון לציון, מודיעין, נס ציונה, רחובות, רעננה, כפר סבא, נתניה והוד השרון.

עורכי הסקר מדגישים שהזוגות שמעוניינים לשוב לתל אביב הם בעיקר אלה שנמנו על תושביה בעבר, כפי שמספרים שאול, פנסיונר של חברת דן, וריקי, שעבדה עד לא מזמן כספרנית. השניים מתגוררים כבר 45 שנה בפתח תקווה.

חולמים על דירה ליד הים

"כל החיים אני חולם על דירה ליד הים", סיפר שאול. "ריקי ואני גדלנו בתל אביב, בירמיהו, אבל כשהילדים נולדו והיינו זקוקים לדירה גדול ועברנו לפתח תקווה. היום אנחנו לבד, כולם כבר עזבו הבית גדול עלינו, והחלטנו - חוזרים לעיר".

הם לא מחפשים דירות בדרום העיר או במגדלי היוקרה. לדברי הנשאלים, אחרי שנים של עבודה וגידול הילדים הם החליטו להמיר את הנכס שברשותם בדירה קטנה יותר, אך חדישה וחשוב מכך: בתל אביב.

"זו העיר היחידה בעולם, שאני יכולה סתם ככה לצאת פתאום מהבית אם בא לי, בלי להתלבש במיוחד, ולהיות במרכז העניינים", מסבירה רחל מרעננה, שעומדת לעבור לתל אביב עם בעלה. "יש בתי קפה, שמחה, וחיים גם באמצע הלילה". כנראה שכשמתבגרים, לא צריך הרבה יותר מזה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק