בג"ץ: אסור לכפות הפרדה באוטובוס

הרכב של שלושה שופטי בית המשפט העליון קבע היום כי יאמץ את החלטות ועדת משרד התחבורה ויאסור לכפות הפרדת נשים וגברים באוטובוסים. ההפרדה תתאפשר בהסכמת הנוסעים, אך מי שיטריד נוסעת שבחרה לשבת בקדמת האוטובוס - מסתכן בעבירה פלילית

סוף לקווי המהדרין. ארכיון (חדשות 2)

סוף לכפיית ההפרדה בין גברים ונשים באוטובוסים: בג"ץ קבע היום כי כל אדם זכאי לשבת באיזה מקום שיבחר בזמן נסיעה באוטובוס ציבורי, זאת לאחר שבחר לאמץ את המלצות ועדת משרד התחבורה. בנוסף נקבע כי הנהגים יחויבו לוודא את אכיפת ההחלטה.

על פי פסק הדין של השופטים אליקים רובינשטיין, סלים ג'ובראן וניל הנדל, גם קווים הנחשבים ל"קווי מהדרין" בהם נהוגה הפרדה בין המינים תהיה האפשרות לשבת בחופשיות. באוטובוסים יוצבו שלטים בהם ייכתב: "כל נוסע רשאי לשבת בכל מקום שיבחר, הטרדת נוסע בעניין זה עלולה להיות עבירה פלילית".

על משרד התחבורה להודיע תוך עשרה ימים לחברת "אגד" ו"דן" על קבלת ההחלטה ועל ביטול קווי המהדרין, וכי ההחלטה תיכנס לתוקף עוד 30 יום.

בין היתר ציינו השופטים בפסק הדין: "אנו תקוה שפסק דין זה יסייע, בסופו של דבר, ליצירת חברה ראויה יותר השומרת על כבודן וכבודם של כל חברותיה וחבריה". עוד הוסיפו: "איננו יכולים להשלים עם הפליה כופה כלפי נשים".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק