בדקתם שהמורה המחליף אינו עבריין מין?

למרות החוק המחייב הצגת תעודת יושר מכל אדם המועמד לעבוד במוסד חינוכי, איש אינו מבקש תעודות יושר ממורים מחליפים שמגיעים לעבודה במוסדות חינוך. במועצה לשלום הילד מותחים ביקורת על משרד החינוך, שהפיל את האחריות על המנהלים בבתי הספר

מי שומר על הילדים שלנו? (חדשות 2)

כאשר מורה מעוניין להתקבל לעבודה בבית ספר, הוא מחויב על פי החוק שנכנס לתוקף להציג תעודת יושר מהמשטרה. אבל, כתב "הארץ" אור קשתי גילה הבוקר כי מבדיקה שערכה המועצה לשלום הילד עולה כי איש אינו בודק את ההיסטוריה העבריינית של המורים המחליפים.

למרות שהחוק נכנס לתוקף כבר בשנת 2001, סיפר מורה מחליף בבית ספר במודיעין כי כשהתקשר לחטיבת הביניים בה למד כדי להתעניין אם צריך מורה מחליף לאחד המקצועות, שלחה אותו סגנית המנהל להעביר שיעור במדעים. "חוץ מהעובדה שאין לי מושג במדעים, איש לא ביקש ממני שום אישור מהמשטרה", הוסיף.

מנכ"ל המועצה לשלום הילד יצחק קדמן אמר בתגובה כי החוק למניעת העסקת עברייני מין הוא בעל חשיבות עצומה להגנה על ילדים, ובמקביל יש לפקח עליו בצורה הדוקה. "אנחנו רוצים להאמין שמערכת החינוך שומרת על הילדים שלנו - אבל זה רחוק מהמציאות", הצהיר קדמן.

ממשרד החינוך נמסר כי במקרים בהם נקלטים מורים באמצעות בתי הספר, המנהלים מחויבים לפעול בהתאם לחוק ולנהלי המשרד בעניין ולדרוש מהמועמדים להציג אישור על היעדר עבירות מין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק