בן 5 שתקף מינית בדרך לגן נוסף?

בגן ילדים באזור השרון נרשם מאבק חריף סביב קבלתו של ילד בן 5 למקום. ההורים טוענים כי הילד תקף מינית בעברו שתי ילדות, והחליטו לשבות כל עוד הוא יגיע לגן. ברשויות ובהנהלת הגן נשארו חסרי אונים: "אין אשמים במקרה הזה"

האם הילד ישתלב בגן? ארכיון (shutterstock)

דרמה סביב גן ילדים בשרון: הורים לילדים לגן בשרון מסרבים כבר שבוע לשלוח את ילדיהם לגן. הסיבה: הוחלט לצרף לגן ילד בן 5 שתקף מינית בעברו ילדות בגנים קודמים, כך מפרסמים הבוקר איתן גליקמן ודוד רגב ב"ידיעות אחרונות".

הילד שמגיע ממשפחה אמידה מאחד ישובי השרון החל להתנהג באופן בוטה במהלך קייטנה בקיץ האחרון ונהג להשמיע הערות מיניות. לאחר מכן שהגיע לגן הילדים התלוננו ההורים כי הוא תקף שתי ילדות.

בעקבות המקרים והתלונות הוחלט להשעות את הילד מהגן, ולאחר שהורי הילדים במקום סירבו לקבל אותו בחזרה הוא נאלץ לעבור לגן אחר ביישוב. אך במהרה התברר כי גם הורי הגן החדש ששמענו על עברו של הילד, אינם מסכימים שישהה עם ילדיהם.

"אין אשמים"

גורמי רווחה מסבירים כי במקרה הזה אין אשמים. הילד עדיין צעיר מאוד ואינו מודע למעשיו ולהשלכותיהם, אך ההורים של ילדי הגן מנסים גם הם רק להגן על ילדיהם מפגיעה.

"לא יכול להיות שילד שיש לו בעיות מיניות מורכבות מגיע לגן שבו לומדת הבת שלי", טוענת אחת האימהות שמשביתה את הגן. "הוא דיבר בגסות והטיל אימה על ילדים שלמדו איתו בגנים קודמים. ילד כזה צריך להיות במסגרת טיפולית", היא מוסיפה.

אם נוספת מסבירה: "אין לנו שום דבר אישי נגד הילד עצמו. אנחנו לא אנשים אטומים. יש בגן גם ילד אוטיסט ואין לנו שום בעיה עם זה". נציגי הרשות המקומית פנו אל ההורים והציעו להצמיד סייעת לילד לאורך כל יום הלימודים, אך ההורים אינם מסתפקים בזה.

הורי ילדי הגן מבקשים כי הסייעת לא תוקצה מתוך הצוות הקיים אלא תפעל בנוסף לסגל. ראש הרשות הסביר בתגובה כי השביתה של ההורים אינה מקובלת: "לא נאפשר שהילד יישאר מחוץ למסגרת חינוכית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק