אברכים: "לא התקבלנו לעבודה בגלל הזקן והפאות"

בעוד שהחילונים מלינים על כך שהאברכים מתחמקים מהעבודה, טוענים חרדים כי הם מקבלים תשובות שליליות ממעסיקים - רק בגלל המראה החיצוני שלהם. "אמרו לי שלא אוכל להתקבל בגלל הזקן והפאות", מספר אחד מהם בריאיון לערוץ 7 ומשוכנע: "אני וחבריי רוצים לעבוד, אבל הם לא רוצים אותנו"

מנסים לשבור את תקרת הזכוכית? (חדשות 2)

חוק האברכים, שאושר בתחילת השבוע על ידי הממשלה, עורר זעם בקרב אזרחים רבים הטוענים כי מדובר בצעד שרק ינציח את מצבם. אך האם יש בכלל מקום לחרדים שרוצים לשנות את המציאות ומאסו באבטלה?

"מדינת ישראל משקרת כשהיא קוראת לחרדים לצאת ולהשתלב בשוק העבודה", טוען ג', אברך מירושלים, בריאיון שהעניק לכתב ערוץ 7 בני טוקר, ובו סיפר על עשרות מקומות עבודה שדחו אותו ואת חבריו רק בגלל הזקן והפאות.

"יש לי ניסיון רב במכירות ואני מנסה כבר זמן רב לחפש מקום עבודה", אומר בתסכול ג', אב לשני ילדים. "בעבר עבדתי במגזר החרדי, אבל ברגע שרציתי לצאת מהבועה הזאת נתקלתי בתשובות שליליות".

אנחנו רוצים - הם לא רוצים

לדבריו, במהלך שיחות שקיים אנשי מקצוע נאמר שהמראה החיצוני שלו עלול להיות לו לרועץ. "לא פעם ולא פעמיים, אמרו לי כל מיני פסיכולוגים ואנשי השמה, שלא אוכל להתקבל בגלל הזקן והפאות, הם מחפשים אנשים ייצוגיים, מגולחים, שנראים טוב, אף על פי שיש לי ניסיון גדול בתחום", מדגיש ג'.

"הם שאלו אותי כמה פעמים אם אני מוכן לגלח את הזקן, כמובן שזה דבר שאני וחברי לא יכולים להסכים לו, חסידים לא נוגעים בזקן, לכן אין לי ברירה אלא לחפש עבודה במגזר החרדי בלבד", מוסיף ג' ומסכם: "אני וחבריי רוצים לעבוד, אבל הם לא רוצים אותנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק