רה"מ החליט: קצבת האברכים תוגבל, הסיוע לסטודנטים יגדל

הלחץ הציבורי עשה את שלו: ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט לראשונה להגביל את קצבת האברכים - ובמקביל להעניק תוספת של 50 מיליון שקלים לסטודנטים נזקקים. השינויים יובאו לאישור הממשלה מחרתיים. "ננהג ברגישות, אך אסור להנציח את העוני", אמר נתניהו

הסיוע לאברכים יוגבל. אילוסטרציה (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתכוון להביא להצבעה בממשלה ביום ראשון הקרוב שורה של שינויים באשר להגבלת הסיוע לאברכים והגברת הסיוע לאוכלוסיית הסטודנטים. בהודעה מיוחדת שנמסרה הבוקר מלשכת ראש הממשלה נמסר כי במסגרת השינויים שיובאו להצבעה, יוגבל מספר שנות המימון לאברכים לחמש שנים בלבד, כשבמקביל, סטודנטים נזקקים יקבלו סיוע כפול משקיבלו.

שינוי נוסף שמתכנן ראש הממשלה הוא הגבלת מספר הזכאים ללימודי "כולל" למספר מצומצם, בניגוד למצב הקיים היום לפיו כלל הזכאים מקבלים קצבה לשנים ארוכות. במקביל, תינתן תוספת של 50 מיליון שקלים לסטודנטים נזקקים במסגרת קרן הסיוע.

"לנהוג ברגישות אנושית - אך אסור להנציח את העוני"

מטרת ההמלצות, אשר גובשו על ידי ועדה בין משרדית בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה, היא עידוד השתלבות המגזר החרדי בתעסוקה וסיוע לאוכלוסיות לומדים שונות באופן מאוזן ושוויוני.

"מטרת ההסדר החדש היא לאזן בין שני עקרונות מרכזיים - רגישות אנושית, שכן מדובר באוכלוסיה ענייה מאוד, באלפי משפחות עם ילדים קטנים, אבל מנגד - שאסור להנציח את העוני", אמר היום ראש הממשלה. "ההסדר החדש יתמרץ את אוכלוסיית האברכים לצאת לעבודה ולשפר את מצבה הכלכלי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק