אורחי "מסיבת גן": ילדי העובדים הזרים

שנים אחרי שירדה מהמרקע, חוזר ירון לונדון לשוחח עם ילדים על הכול. הפעם, אירח ירון לונדון את ילדי העובדים הזרים המועמדים לגירוש, והם שפכו בפניו את לבו. "אולי ישראל לא אוהבת את השחורים", אמרו הילדים, להם לונדון צופה עתיד מזהיר. "אחד יהיה קצין בכיר בצבא ואחד פרופסור באוניברסיטה - אנחנו נתגאה בהם", הבטיח

שנים לאחר צילומן של מסיבות הגן, ירון לונדון חוזר אל הספה על מנת לארח ילדים. יוזמה של שלושה סטודנטים מסמינר הקיבוצים אפשרו גם לילדי העובדים הזרים ליהנות מקסמו של לונדון. בתכנית הקאמבק החד פעמית לונדון דיבר עם הילדים בצורה גלויה ממש כמו פעם, באחד הניסיונות האחרונים למנוע את גירושם ואת גירוש הוריהם.

הילדים, תלמידי בית הספר "רוגוזין" בדרום ת"א, העלו לצד התקוות להישאר כאן כמה אמרות שנשמעות גם בעולמם של המבוגרים. "אני רוצה להישאר כאן, כי כיף פה", אמר אחד הילדים, "הפיליפינים באו לכאן לעבוד והסודנים רק לעשות בלאגן". ילד אחר ענה לשאלה מדוע ישראל לוחצת לגרשם "אולי ישראל לא אוהבת את השחורים".

לונדון, שסייע כספית לפרויקט המרגש, הביע תקווה כי גזירת הגירוש תשתנה. "מי שיראה את הילדים משוחחים איתי יבין כי בעוד כמה שנים אנחנו נצטער על שילוחם מכאן. אחד יהיה קצין בצבא, אחד פרופסור באוניברסיטה וכולם יהיו פטריוטים ישראלים ויגרמו לנו סיבות להתגאות בהם". מה שבטוח, הילדים האלה, שנולדו בישראל, רוצים להישאר כאן - ואם רק נרצה עוד נוכל ליהנות מהם.

הלילה: גירוש פליטים המוני מרצון

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק