הרב פסק: אסור ללכת לכותל בשבת - בגלל מצלמות האבטחה

הפסיקה שמסעירה את הקהילה החרדית: בגלל פעילותן של מצלמות האבטחה בכותל המערבי בסופי שבוע - אוסר אחד מבכירי הפוסקים להגיע למתחם עד שיוסדר העניין. רבה של העיר העתיקה צפוי להגיב לפסיקה בימים הקרובים

הרב פסק: לא ללכת לכותל בשבת. ארכיון (חדשות 2)

סערה בקהילה החרדית: מבכירי הפוסקים, מרן הגרי"ש אלישיב, קורא שלא לבקר בכותל המערבי בשבת - כך מדווח היום אתר האינטרנט "כיכר השבת". זאת, בגלל שמצלמות האבטחה במתחם הכותל פועלות גם במהלך השבת.

בסוף השבוע פורסמה מודעה החתומה על ידי הגרי"ש אלישיב בעיתון החרדי "יתד נאמן", ובה נכתב בין השאר כי הפסיקה נובעת מכך ש"כל זמן שלא תוסדר פעילותה של תכונת 'מבט 2000' (תוכנת מצלמות האבטחה), אין ללכת לכותל המערבי". עוד נכתב: "אין פיקוח מספיק אם אכן תוכנה זו פועלת בשבת".

בשבת האחרונה דווקא הגיעו אלפי מתפללים

באתר האינטרנט דווח כי בעבר התקיימה פגישה בין בכירים במשטרה לבין הגרי"ש אלישיב, בה סוכם על הכנסת חידושים טכנולוגיים לתוכנה המפעילה את מצלמות המעקב, שיפתרו את הבעיות ההלכתיות. בפגישה השתתפו גם רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ ורב העיר העתיקה.

הרב רבינוביץ סירב היום להתייחס לפרסום בעיתון "יתד נאמן", אך אמר כי בשבת האחרונה היה הכותל גדול באלפי מתפללים. עם זאת, באתר האינטרנט דווח כי רבה של העיר התיקה, חזקיהו נבנצל יגיב לפסק ההלכה במכתב מטעמו. במכתב צפוי הרב להבהיר כי הנושא נבדק, וכי אין שום חשש בהליכה לשריד בית מקדשנו בשבתות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק