צפו: יום המאבק באלימות נגד נשים

18 נשים נרצחו השנה באלימות על ידי בני זוגן או קרוב משפחה. במסגרת יום המאבק העולמי באלימות נגד נשים התקיימה ברחבי ת"א צעדת מחאה, בה נשאו המשתתפים 18 ארונות קבורה לזכר הקורבנות

בישראל, כמו בשאר העולם, מציינים את יום המאבק באלימות נגד נשים. בשנה האחרונה נרצחו ברחבי הארץ 18 נשים באלימות על ידי בני זוגן או קרוב משפחה. בת"א התקיימה הבוקר הפגנה של ארגון ויצ"ו במחאה על התופעה המחריפה, ובה צעדו המשתתפים עם 18 ארונות קבורה לזכר הקורבנות. את האירוע העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

מנתוני משרד הרווחה שפורסמו אתמול עולה כי במהלך 2009 טופלו 20,499 נערות וצעירות במחלקות לשירותים חברתיים בכל הארץ: כ-10% מהן סבלו מאונס, גילוי עריות ופגיעה מינית. מדובר בגידול במספר הנשים שנפגעו לעומת השנה שעברה.

עוד נמצא שכ-4,000 נערות קיבלו טיפול בעקבות שימוש בסמים ואלכוהול וכי 339 מהן עסקו בזנות. בנוסף חושפים הנתונים ש-5,057 מהמטופלות הן נערות שאינן נולדו בישראל, כשרובן עלו מרוסיה ומאתיופיה.

בתגובה לפרסום הדוח אמר שר הרווחה יצחק (בוז'י) הרצוג, כי קיים מאמץ תמידי להוציא את הנערות ממעגל הסיכון והמצוקה תוך שימת דגש על "איתור וגילוי מוקדם" של התופעה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק