הבוקר: שביתה ב-13 חט"ב ברחבי הארץ

ארגון המורים הודיע כי ישבית מחר את הלימודים ב-13 חטיבות ביניים ברחבי הארץ - במחאה על פגיעה בשכרם של 118 מורים. משרד החינוך זועם: זו שביתה בלתי חוקית המנוגדת להחלטת בית הדין לעבודה. צפו ברשימת חטיבות הביניים שישבתו מחר

החטיבות תישארנה סגורות. ארכיון (חדשות 2)

שוב, שביתה בחטיבות הביניים: ארגון המורים מתכוון להשבית הבוקר את הלימודים ב-13 חטיבות ביניים ברחבי הארץ, במחאה על מה שמגדירים בארגון "פגיעה מתמשכת בשכר המורים". במשרד החינוך מדגישים הערב כי מדובר בשביתה שאינה חוקית, וקוראים למורים להגיע מחר לבתי הספר.

לטענת הארגון ניכה משרד החינוך משכר המורים מאות ואלפי שקלים בשל סירובם לעבוד על פי רפורמת "אופק חדש".

במכתב ששלח היום יו"ר ארגון המורים רן ארז למנכ"ל משרד החינוך ד"ר שמשון שושני, כתב ארז: "אי אפשר לצפות ממורים להמשיך לעבוד בשעה ששכרם נפגע מדי חודש בחודשו". עוד כתב ארז כי מדובר ב-118 מורים, וכי "עדיין לא התקבלה תגובת המשרד להסדרת הבעיה של אותם המורים".

"השביתה בלתי חוקית"

רן ארז. שביתת מחאה (חדשות 2)
לפיכך, הודיעו בארגון המורים, יושבתו הלימודים ב-13 חטיבות הביניים הבאות:

חט"ב ב' אלמותנבי (כפר מנדא)

חט"ב היובל (ראש העין)

חט"ב רוגוזין ב' (קריית אתא)

חט"ב אפק (קריית ביאליק)

חט"ב אצבע הגליל דניציגר (קריית שמונה)

חט"ב א' אלון (נהריה)

חט"ב העלייה השנייה

חט"ב רוז-אורט (עכו)

חט"ב בית ג'אן

חט"ב בן צבי וחט"ב שז"ר (קריית אונו)

חט"ב אורט ע"ש יגאל אלון (יקנעם)

חט"ב לקייה

במשרד החינוך זעמו הערב על החלטת ארגון המורים. "מדובר בשביתה בלתי חוקית, המנוגדת לפסקי הדין של בית הדין הארצי לעבודה", אמרה הערב דוברת משרד החינוך חגית כהן. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הוסיפה כהן: "בית משפט קבע בשלוש ערכאות שיפוטיות כי הסכם 'אופק חדש' הוא הקובע בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים - ומחייב את כל המורים".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק