מלגה לסטודנטים חרדים: מי שלומד עם נשים - לא מקבל

מיזם של משרד החינוך, המעודד השכלה גבוהה בקרב האוכלוסייה החרדית מבצע אפלייה קשה בין הסטודנטים המועמדים: חרדים הלומדים במוסדות אקדמיים בהם יש הפרדה בין נשים לגברים יכולים להגיש מועמדות, בעוד שסטודנטים שלומדים באוניברסיטאות ברחבי הארץ - לא יכולים להיות מועמדים. "דרך גרועה והזויה", אומרים המתנגדים

הקטע במודעה בה מודגשים התנאים המפלים (חדשות 2)

מלגה - בתנאים מפלים: משרד החינוך מתכוון לחלק מלגות לסטודנטים חרדים, רק אם ילמדו במוסדות אקדמיים בהם קיימת הפרדה בין גברים לנשים - כך הוא מודיע שחור על גבי לבן במיזם לקידום ועידוד השכלה גבוהה במגזר החרדי.

אלא שבדרך לחיזוק ההשכלה הגבוהה בקרב הגברים החרדים, מחלישה היוזמה את המוסדות שבהם מתנהלים לימודים מעורבים. המשרד פרסם בשבוע שעבר את המודעה, בה נכתב בין השורות: "משרד החינוך מבקש לעודד את הציבור החרדי לרכוש השכלה אקדמית, וזאת במטרה להקל את השתלבותו של ציבור זה בשוק התעסוקה". המלגות יהיו בגובה של עד 33% משכר הלימוד.

חלק מהסטודנטים יופלו לרעה

ברשימת המבחנים לקבלת המלגה מופיע בין היתר התנאי הבא: "התלמידה/ה לומד/ת במוסד המנהל מערכת לימודים נפרדת לנשים וגברים". זאת, "באותו מבנה על פני ימי לימוד נפרדים" או "במבנים נפרדים או בכיתות נפרדות". משמעות התנאי: סטודנטים במכללות בהן יש הפרדה בין גברים לנשים - יוכלו להיות מועמדים לקבלת המלגה. סטודנטים חרדים באוניברסיטאות או במכללות אחרות יופלו לרעה.

"קשה לחשוב על דרך גרועה והזויה יותר ליישום המטרה הלאומית החשובה של לימודים אקדמיים לחרדים", אמר הבוקר בתגובה מנכ"ל ארגון "חדוש", הרב אורי רגב. "בחו"ל לומדים חרדים באוניברסיטאות מעורבות ובוגריהם הם רופאים, עורכי דין ומדענים".

ממשרד החינוך טרם נמסרה תגובה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק