הצעה: החופש הגדול יקוצר בשבועיים

ההורים לוחצים, משרד החינוך מתקפל? הצעה חדשה שתידון בימים הקרובים תעסוק בקיצור החופש הגדול בשבועיים, כשהלימודים יסתיימו ב-7 ביולי ויחלו מחדש ב-21 באוגוסט, זאת כדי לאפשר רצף לימודי לפני החגים. בנוסף מתכננים במשרד החינוך להוסיף חופשה בין הסמסטרים

הכיתות יתמלאו בתלמידים ב-21 באוגוסט? (חדשות 2)

מהפכה בחופש הגדול? בשל תלונותיהם של ההורים, ימליץ בימים הקרובים משרד החינוך לשנות את מבנה החופשות בבתי הספר. המשמעות: החופש הגדול יתקצר בשבועיים וימשך החל ב-7 ביולי עד 21 באוגוסט. על פי התוכנית יקוצרו גם חופשת סוכות וחופשת הפסח. במקומן תתווסף חופשה בין הסמסטרים של כשבועיים. כך מדווח הבוקר "הארץ".

ההצעה הזו תוגש בקרוב לוועדה הציבורית בראשותו של שמואל סלבין, שבוחנת את מבנה החופשות במערכת החינוך. לדברי גורמים במשרד החינוך, קיצורו של החופש הגדול יאפשר למורים להתחיל ברצף מסוים של לימודים עד תקופת החגים. "עד כה התקופה שבין ה-1 בספטמבר לבין החגים הייתה מבוזבזת, המורה לא הכיר את הכיתה ועד שהוא התחיל ללמד באים החגים - וקוטעים את רצף הלימודים".

המורים חלוקים בדעתם

חשוב להדגיש שארגוני המורים לא פסלו את הרעיונות המוצעים, לאחר שבעבר איימו בהשבתת מערכת החינוך. "אין שינוי בלי תמורה", אמרו בהסתדרות המורים, הארגון שמייצג את המורים בחינוך היסודי, "אנו מוכנים לשבת ולדבר עם משרד החינוך".

לעומתם, ארגון המורים העל-יסודי מתנגדת בתוקף לקיצור החופש הגדול, זאת בשל רמת התשתיות הירודה והחום הכבד שישרור בעקבות כך בכיתות. "המחסור במזגנים לא תאפשר למידה בחודש אוגוסט. דעתנו היא שאין להיענות ללחצי ההורים, שרק מבקשים שמישהו אחר ייקח את האחריות על ילדיהם", סיכמו בארגון.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק