סטודנט יקר: קיבלת מלגה? שלם מס

עוד מכה לציבור הסטודנטים, הפעם מחוק ההסדרים: לחדשות 2 נודע על סעיף מקומם במיוחד בחוק, לפיו גם מלגות שמקבלים הסטודנטים יחויבו במס. ח"כ יואל חסון: רה"מ ממשיך לפגוע בהשכלה הגבוהה ומנגד לעודד בורות ובטלנות ע"י תשלומים לאברכים

לסטודנטים יש עוד סיבה טובה לכעוס, חוץ מ"חוק האברכים": לחדשות 2 נודע על סעיף מקומם במיוחד בחוק ההסדרים, לפיו סטודנט שיקבל מלגה - ייאלץ לשלם עליה מס למדינה.

שידור חי מהפגנת הסטודנטים נגד "חוק האברכים"

מדובר על מלגות פרטיות, לא כאלה שהסטודנטים מקבלים ממוסדות הלימוד עצמם, אלא מקרנות וגורמים פרטיים - כלומר, רוב המלגות. הסעיף הזה, אגב, מכניס לקופת האוצר 100 מיליון שקלים ישירות מהכיס של הסטודנטים.

ח"כ יואל חסון, יו"ר הוועדה לביקורת המדינה בכנסת, אמר בעקבות הפרסום כי "נתניהו הכריז מלחמה על ציבור הסטודנטים. לא ניתן לנתניהו לקחת מהסטודנטים גם את המעט שמגיע להם כדין. רה"מ ממשיך לפגוע בהשכלה הגבוהה ומנגד לעודד בורות ובטלנות ע"י תשלומים לאברכים. אני קורא לכנסת לאשר את הצעת החוק שלי שהוגשה מבעוד מועד למתן פטור מלא ממס על כספים המיועדים למימון לימודים אקדמיים".

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "הקואליציה הזו היא זו שהעבירה פטור ממס לסטודנטים. ההחלטה הנוכחית היא של הדרג המקצועי במס ההכנסה, יצאה הנחייה לבחון האם אכן היא דרושה".

מוחים נגד "חוק האברכים"

מאות סטודנטים מפגינים הערב בכיכר ציון בירושלים, במחאה על כוונת הממשלה להעניק קצבאות לתלמידי הכוללים. כאן באתר האינטרנט של חדשות 2 אנו מעבירים בשידור חי את הפגנת הסטודנטים.

בו זמנית, מתקיימת הפגנת-נגד סמוך לקניון מלחה בעיר, תחת הכותרת "סטודנטים בעד האברכים ונגד ההסתה". בהפגנה השתתפו 450 סטודנטים הקרייה האקדמית אונו. "אנחנו בעד שהסטודנטים יקבלו כל מה שמגיע להם ויותר, אבל נגד ההסתה הפרועה שמתחוללת נגד ציבור האברכים. זה לא קשור אחד לשני", אמר לחדשות 2 באינטרנט מאיר, אחד המפגינים.

בשבוע שעבר הפגינו כמה עשרות סטודנטים מול בית ראש הממשלה בירושלים, ופיזרו תרנגולות על הכביש כ"השכמה" לראש הממשלה. שני מהסטודנטים עוכבו לחקירה במשטרה. באוניברסיטת באר שבע הושבתו באותו הלימודים לשעה במחאה על החוק, ומאוחר יותר ערכו שיירת מחאה מכפר שמריהו לצומת גלילות, לאורך כביש החוף.

הסטודנטים מבקשים להשוות את המלגות שלהם לקצבאות שמקבלים בחורי הישיבות ואומרים כי הצעת הפשרה בין החרדים לממשלה נועדה למנוע מהם את ההטבות.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק