אלפי סטודנטים יצאו לרחובות והפגינו בירושלים

מחאת הסטודנטים נגד מענק הקצבאות לאברכים מחריפה: הערב הפגינו אלפי סטודנטים בכיכר ציון בירושלים נגד כוונת הממשלה לאשר את הקצבה, בדרישה להשוות את המלגות שלהם לקצבאות שמקבלים בחורי הישיבות

הסטודנטים מחריפים את מאבקם בכוונת הממשלה להעניק קצבאות לתלמידי הכוללים. הערב יצאו אלפי סטודנטים לכיכר ציון בירושלים, במחאה על "חוק האברכים". כאן באתר האינטרנט של חדשות 2 העברנו בשידור חי את הפגנת הסטודנטים.

בו זמנית, התקיימה הפגנת-נגד סמוך לקניון מלחה בעיר, תחת הכותרת "סטודנטים בעד האברכים ונגד ההסתה". בהפגנה השתתפו 450 סטודנטים הקרייה האקדמית אונו. "אנחנו בעד שהסטודנטים יקבלו כל מה שמגיע להם ויותר, אבל נגד ההסתה הפרועה שמתחוללת נגד ציבור האברכים. זה לא קשור אחד לשני", אמר לחדשות 2 באינטרנט מאיר, אחד המפגינים.

בשבוע שעבר הפגינו כמה עשרות סטודנטים מול בית ראש הממשלה בירושלים, ופיזרו תרנגולות על הכביש כ"השכמה" לראש הממשלה. שני מהסטודנטים עוכבו לחקירה במשטרה. באוניברסיטת באר שבע הושבתו באותו הלימודים לשעה במחאה על החוק, ומאוחר יותר ערכו שיירת מחאה מכפר שמריהו לצומת גלילות, לאורך כביש החוף.

הסטודנטים מבקשים להשוות את המלגות שלהם לקצבאות שמקבלים בחורי הישיבות ואומרים כי הצעת הפשרה בין החרדים לממשלה נועדה למנוע מהם את ההטבות.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק