רבנית: מותר להכות ילד על פרק היד

הרבנית ימימה מזרחי מירושלים היא דמות נחשבת ביותר בקרב נשות המגזר הדתי והחרדי. הרצאותיה בנושאי חינוך פופולריות ביותר. בהרצאתה האחרונה אמרה שמותר להכות ילד על היד, אם נהג באלימות, ניבל את הפה, או התעלל בחיות. ראש המועצה לשלום הילד: "אלימות היא אלימות"

ימימה מזרחי. ארכיון (חדשות 2)

נותנת רשות להכות ילדים? הרבנית ימימה מזרחי, הנחשבת למרצה הבכירה ביותר בציבור הדתי והחרדי, אמרה כי מותר להורים להכות את ילדיהם - אך על פרק כף היד בלבד.

לדבריה של הרבנית בהרצאתה השבועית ביום ראשון האחרון, מהם מביא הבוקר העיתון "מעריב", ניתן להכות את הילד על פרק כף היד בשלושה מקרים: ניבול פה, אלימות, או פגיעה בבעלי חיים.

עם זאת הבהירה הרבנית בהרצאתה בפני מאות נשים כי אין לסטור לילדים על פניהם, מפני שבגמרא נכתב כי: "הסוטר לועו (על לחיו, י"ט) של ישראל, כאילו סוטר לועו של שכינה".

יצחק קדמן, ראש המועצה לשלום הילד, אמר בתגובה לדבריה של הרבנית מזרחי כי "אלימות היא אלימות, במיוחד כאשר מדובר בילד חסר ישע שאינו יכול להחזיר. האם יעלה על הדעת שבעל יהיה רשאי להכות את אשתו על היד? או שמעביד יוכל להכות עובד סורר?".

למעריב אמרה בתגובה הרבנית מזרחי כי "כל מי שמכיר אותי יודע כי ילדים אצלי זה קודש קודשים. כל מה שאמרתי היה בקונטקסט של חינוך - 'תמיד תהא ימין מקרבת ושמאל דוחה' - כלומר, עיקר החינוך זה בימין חום ואהבה ורק במקרים חריגים חייבים לשים איזשהו גבול".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק