תלמידים ב"תלמה ילין" הציתו דיוקן של היטלר - וסולקו לצמיתות

סערה בתיכון היוקרתי לאמנויות: שני תלמידי כיתה י"א הציתו עבודה של תלמיד אחר, שהציג את דיוקנו של הצורר הנאצי. הסיבה: הם בנים למשפחות ניצולי שואה ו"לא יכלו לסבול את הציור על הקיר". השניים הורחקו לצמיתות מבית הספר, ומנהל התיכון מסביר: "שמירה על זכות ההבעה והביטוי מאוד חשובה בעינינו"

אדולף היטלר. אסור לשרוף? (חדשות 2)

סערה בתיכון היוקרתי לאמנויות "תלמה ילין": שני תלמידים שהציתו ציור של תלמיד אחר, בו הציג את דיוקנו של אדולף היטלר, סולקו לצמיתות מבית הספר בהמלצת המועצה הפדגוגית של המוסד.

ההצתה אירעה לפני מספר שבועות, ככל הנראה במהלך חופשת חג הסוכות. תלמיד כיתה י"א לאמנות חזותית הציג דיוקן של היטלר שצייר תחת הכותרת "טעות היסטורית", זאת במסגרת תערוכה על "טעויות".

מנהל בית הספר, חיים דייטשמן, הסביר לחדשות 2 באינטרנט שהיה מדובר באקט מחאתי. "הם טענו שזה מאוד הפריע להם. מדובר בבנים למשפחות ניצולי שואה והם אמרו שהם לא יכלו לסבול את זה על הקיר", לדברי המנהל.

בית הספר: "נחצו פה קווים אדומים"

לאחר ההצתה, נתלה במקום התמונה פתק ובו נכתב: "שרפנו לך את העבודה". דייטשמן הגיש תלונה במשטרה והחל בבירורים, במהלכם התוודו שני התלמידים על מעשיהם.

המועצה הפדגוגית של התיכון המליצה להרחיק לצמיתות את שני הנערים, תלמידי כיתה י"א. הוריו של אחד מהם החליטו להוציא אותו מבית הספר, לפני שימוצה הדיון בעניינו.

משרד החינוך עדיין צריך לאשר סופית את ההחלטה להרחיק את התלמיד הנותר לצמיתות. לדעתו של המנהל דייטשמן, "דווקא מכיוון שאנחנו בית ספר לאמנות, ושמירה על זכות ההבעה והביטוי היא מאוד חשובה בעינינו, פגיעה בעבודה של תלמיד היא מעשה מאוד חמור. נחצו פה קווים אדומים".

ממשרד החינוך נמסר כי הם "רואים את האירוע בחומרה. דילמות חינוכיות ערכיות אסור שיוכרעו בדרכים אלימות. יחד עם זאת, המשרד עומד על כך שנוהל הרחקת תלמיד יתקיים כמפורט בחוזר מנכ"ל. כל תלמיד זכאי לשימוע בנוכחות המפקח, ולפיכך תזמן כבר בימים הקרובים המועצה הפדגוגית את ההורים לשימוע נוסף. להורים שמורה הזכות לערער על ההחלטה, והדיון בפני מנהלת המחוז ייקח בחשבון שיקולים מערכתיים, חינוכיים והשפעותיהם על בית הספר בכלל ועל התלמיד בפרט".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק