הציון הממוצע בפסיכומטרי ממשיך לצנוח

אם התקשתם במבחן הפסיכומטרי, מתברר שאתם לא לבד. דוח של המרכז הארצי לבחינות והערכה חושף כי נמשכת הירידה בציון הממוצע של הניגשים לבחינה. על פי הדוח שמסכם את נתוני 2009, הקיבוצניקים והתל אביבים הם שמובילים את טבלת הציונים

מתקשים במבחן הפסיכומטרי. אילוסטרציה (shutterstock)

על פי הדוח השנתי של המרכז הארצי לבחינות והערכה, בשנת 2009 חלה ירידה בממוצע השנתי של ציון הפסיכומטרי. עוד מתברר כי אם אתה קיבוצניק, תל-אביבי או ילד להורים ילידי אירופה - קיים סיכוי שתקבל ציון גבוה יותר בבחינה.

כל מי שמעוניין להתחיל את לימודיו באוניברסיטה נדרש לעבור את הבחינה הפסיכומטרית, הכוללת פרקים במתמטיקה, אנגלית וחלק מילולי. מתוך הדוח שפורסם, עולה כי בשנים האחרונות חלה ירידה בממוצע הארצי במבחן הקשה.

הציון הממוצע בשנת 2009 עמד על 531 נקודות. זאת לדוגמא, לעומת הממוצע לפני שש שנים, שעמד על 541. אם תהיתם מי מוציא את הציונים הגבוהים ביותר במבחן, תתפלאו לשמוע כי הממוצע הגבוה ביותר נמצא בקרב הקיבוצניקים, ששומרים על ממוצע של 591.

מבין רשימת הערים בישראל, התל אביבים הם בעלי הציון הממוצע הגבוה ביותר, שעומד על 588 נקודות. אחריהם נמצאים תושבי גוש דן עם ממוצא של 571, תושבי השרון עם 559 נקודות וירושלים עם 554 נקודות בממוצע.

עוד מתברר כי ילד להורים ילידי אירופה, אמריקה או דרום אפריקה מקבל ציון גבוה יותר מבן להורים ילדי הארץ. בן להורים אירופים מקבל בממוצע 579 נקודות אל מול 574 שמקבל יליד הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק