ציון נכשל למורי ישראל במתמטיקה

משרד החינוך ערך למחנכים מבחן שמטרתו לבדוק את שליטתם בחומר הלימוד אולם הופתע אולי לגלות כי רבע מהם נכשלו. המורים: "הבחינה הייתה קשה ובעייתית". משרד החינוך בתגובה: לא נמצא קושי חריג בבחינה ביחס לשנים עברו". מישהו דיבר על שיעורי תגבור?

מורי ישראל: חשבון לא פשוט, גם בשבילם (חדשות 2)

תלמידים יקרים שימו לב: לא רק אתם מתקשים בחישובים אלא גם המחנכים. במבחן השנתי שנערך למורים ביסודי שמלמדים מתמטיקה, התגלה כי הם השיגו ציונים נמוכים וכי רבע מהם בכלל נכשלו. אחת המורות התראיינה בעילום שם לעיתון "מעריב" ואמרה כי "הציון כלל לא משקף".

במבחן השנתי שבדק את שליטתם, נבחנו המורים בחומר הלימודי אותו הם מעבירים לכיתות א'-ו' מידי יום. בשבועות האחרונים קיבלו אליהם המחנכים והמחנכות מכתבים המפרטים את הציונים שקיבלו. עיבוד הנתונים של המבחנים עדיין לא הסתיים אך על פי בכירים במשרד החינוך מדובר על ציונים נמוכים למדי. לפני שנתיים קיים המשרד בחינה דומה בה עמד הציון הממוצע על 68 במועד א' ו-57 במועד ב'.

"המבחן כלל לא משקף"

מורים התלוננו על כי המבחן דווקא היה קשה ומבלבל. "למדנו לעומק והתכוננו למבחן בצורה טובה אך לצערנו קיבלנו מבחן די בעייתי" אמרה ל"מעריב" אחת המורות שלא עברו את המבחן והוסיפה כי היא יודעת בוודאות שהציון שקיבלה כלל אינו משקף את היכולות שלה ומורים נוספים שלא עברו את המבחן או שקיבלו ציון נמוך מרגישים כמוה.

משרד החינוך מסר בתגובה לטענות המורים כי "לא נמצא בבחינה שום קושי חריג ביחס לשנים עברו".
גורם בכיר במשרד החינוך מסר ל"מעריב" "שהתוצאות במבחן מחייבות דיון דחוף וכי זהו מצב מדאיג שרבע מהמורים בבתי הספר היסודיים נכשלים". אותו גורם הוסיף כי "אלו הם לא המורים שהם רוצים לראות בכיתות". במשרד החינוך מבטיחים לפרסם בקרוב את כל הנתונים הקשורים למבחן השנתי באופן רשמי.

 רוצים עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק