נקמת המורה: פגיעה בציוני המגן

המורה לאנגלית בתיכון אוסטרובסקי ברעננה חשה תסכול עז מתלמידיה - ולא פחדה להראות את זה. היא החליטה לפגוע בכוונה בציוני המגן של תלמידיה וטרחה להודיע להם על כך במכתב. "עשיתי זאת במצפון נקי", כתבה. כעת הורי התלמידים דורשים ממשרד החינוך לבטל את הציונים

שעת הנקמה: מורה לאנגלית בתיכון "אוסטרובסקי" ברעננה החליטה שהיא לא נפרדת מתלמידיה בי"ב לפני שהיא שופכת בפניהם את שעל ליבה. המורה חשה שתלמידיה מזלזלים בה, לועגים לה ומפריעים בכוונה בשיעורים שלה - החליטה לפגוע בציוני המגן שלהם ואף הודיעה להם על כך במכתב. את הידיעה הביא הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

"תתנחמו בכיף ובהנאה שחשתם כשתיווכחו לדעת עד כמה הציונים שקיבלתם פגעו, משמעותית, בציון הבגרות", כתבה המורה אמירה סגל. "עד כמה שהיה לי קשה לתת לכם ציונים נמוכים אלה, ביודעי שרובכם תקבלו ציון גבוה יותר בבגרות, עשיתי זאת במצפון נקי", לשון המכתב.

משרד החינוך: לא נפל כל דופי במתן ציוני המגן

הורי התלמידים הזועמים דורשים כעת ממשרד החינוך לבטל את ציוני המגן שנועדו לפגוע בילדיהם. לדבריהם, התלמידים קיבלו בבחינת הבגרות ציון הגבוה בין 8 ל-20 נקודות מבחינת המגן ואם המשרד לא יענה לדרישותיהם, הם יפנו לבית המשפט.

"אני לא מבינה למה היא נתנה לי ציון הנמוך ב-15 נקודות ממה שקיבלתי בבחינה", סיפרה אחת התלמידות, "מהמכתב שלה אפשר לחשוב שמדובר בכיתה מופרעת, אבל זה לא נכון. אמנם היו תלמידים שנוהגים לצחוק ולפטפט אבל זה לא יוצא דופן".

משרד החינוך מסר בתגובה כי הנהלת בית הספר תשלח לתלמידים מכתב התנצלות. "גורמי הפיקוח על בית הספר והנהלתו מצרים על כתיבת המכתב. המפקחת שוחחה עם המורה והבהירה לה את חומרת המכתב. עם זאת, לאחר בדיקה מעמיקה, לא נפל כל דופי במתן ציוני המגן".

רוצים עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק