מצעד החוזרים בתשובה של כל הזמנים

השבועון הדתי"בשבע" בחר לפרסם בערב יום הכיפורים את רשימת 40 החוזרים בתשובה הגדולים בישראל של כל הזמנים. ברשימה מופיעים שורה של אמנים, שחקנים, זמרים, עיתונאים, ספורטאים ואפילו דוגמנית אחת. מאורי זוהר ועד לינור אברג'יל: כל ה"מתחזקים"

מזוהר ועד לינור. המתחזקים (חדשות 2)

היפים והנכונים – גירסת החוזרים בתשובה: השבועון הדתי "בשבע" גיבש את רשימת 40 החוזרים בתשובה הגדולים של כל הזמנים, ובה שחקנים, אמנים, עיתונאים, אנשי צבא, ספורטאים וגם מיס עולם אחת. ה"מתחזקים" אינם מדורגים לפי סדר כלשהו, אבל מגוון השמות בהחלט מעיד על הפופולריות ההולכת וגוברת של החזרה בתשובה.

החוזר בתשובה הידוע ביותר הוא ללא ספק הרב אורי זוהר, מי שהוביל את חבורת "לול" הפרועה בשנות ה-60 וה-70 והיה אולי המייצג המובהק ביותר של התרבות החילונית התל-אביבית של אז. זוהר עזב את העולם הזה לטובת עולם התורה כבר לפני יותר מ-30 שנה, והיום הוא אומר ל"בשבע" כי "האמת היא שהיום אני חי חיים הרבה יותר טובים, כך שאין בי נוסטלגיה. אני זוכר היטב גם את מה שהיה מאחורי המצלמות".

בתחום המוזיקה נמצאים שמות רבים של זמרים וזמרות שחזרו בתשובה אולם עדיין מושכים קהל חילוני רב. בין המוזיקאים המתחזקים ניתן למנות את אהוד ואביתר בנאי, אתי אנקרי, עמיר בניון, שולי רנד ואריאל זילבר, שאומר מצדו: "לא ויתרתי על כלום בעולם החילוני ואני לא מתגעגע אליו, אחרת לא הייתי עוזב אותו".

"אני חושב שצריך אומץ אדיר לעשות מהלך כזה", אמר אהוד בנאי. "מי שלא מתנסה בזה מפסיד התמודדות אדירה. להפנות פתאום את הגב לתנועה השוטפת של החיים, לשחות נגד הזרם ולהגיד 'חבר'ה אני לא ממשיך' – זו גדולה".

עוד ברשימת החוזרים בתשובה: הרב אמנון יצחק, שהפך בעצמו למחזיר בתשובה; בתו של ראש הממשלה נתניהו מנישואיו הראשונים, נועה; הכדורסלן דורון שפר; כתבת חדשות 2 סיון רהב-מאיר; וגם מי שנבחרה ל"מיס עולם" בשנת 1998, לינור אברג'יל, שעוררה סערה גדולה בעולם הדתי בעקבות נישואיה לכדורסלן מכבי תל אביב לשעבר, הליטאי שאראס יאסיקביצ'יוס.

אברג'יל נישאה בשנית ובימים אלה היא מנהלת אורח חיים מסורתי-דתי הרחק מעדשות המצלמות, אותן כל כך אהבה בימיה כדוגמנית.