האיום על ילדי הגן בפתח תקוה: מנוף ענק

הורים לילדים בגן בעיר גילו בפתיחת שנת הלימודים שמעל ראשי הילדים הקטנים יש משהו גדול ומטריד: מנוף כבד שעובד שם מדי יום. "איך אני אמור לסמוך על מפעיל מנוף בן 24 עם ותק של ארבע שנים בעבודה שישמור על הילד שלי?", שאל אחד ההורים

כשקראו לגן הילדים בפתח תקוה "גן עגור", לא חשבו על הסכנה שמרחפת מדי יום מעל ראשי הילדים: מנוף עצום ניצב מאז תחילת שנת הלימודים מעל שטח הגן בעיר - גם בשעות הפעילות כשהוא הומה ילדים קטנים.

לאחר שההורים איימו בהשבתה, הבטיחו להם שהמנוף לא יעבור מעל הגן אבל המציאות הראתה להם אחרת. "המנוף עובר מעל שטח הגן גם בשעה שהילדים נמצאים בחצר וגם בזמן שהם בין כתלי הגן", מספרת אמא מודאגת ששולחת מדי יום את בנה בחשש. המבנה שבו נמצאים 120 הילדים בפתח תקווה הוא מבנה שבנוי מחומרים קלים, וברור שכל פגיעה במבנה כזה עלולה להיות הרת אסון.

אחד ההורים אף תיעד את פעולת המנוף במצלמת וידאו ובו נראית עבודת המנוף בניגוד להסכם עם ההורים. "איך אני אמור לסמוך על מפעיל מנוף בן 24 עם ותק של ארבע שנים בעבודה שישמור על הילד שלי?" שאל.

בעירייה טוענים: המנוף לא פועל בזמן ההגעה והיציאה מהגן

לפני שנה וחצי קרס מנוף צמוד לגן ילדים ברחובות, זמן קצר לפני שההורים הספיקו לפנות לבית המשפט בעניין. גם בפברואר השנה קרס מנוף בהוד השרון שגרם למותו של אדם אחד ולפציעה קשה של מפעילת המנוף.

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה כי "הצבת המנופים נעשתה באישור של יועץ מטעם משרד התמ"ת, הותקנו הגבלים המבטיחים שיישמר מרחק של 15 מטרים מהמנוף לכיוון הגן. כמו כן בשעות שבהן יש כניסה ויציאה של ילדים ממתחם הגן, מושבתת פעילות המנוף.

מטעם חברת הקבלן המבצע נמסר כי "עבודות המנוף קיבלו את כל האישורים הנדרשים. לאור פניית חדשות 2 נשוב ונוודא כי בטיחות הילדים נשמרת".

רוצים עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק